Ząbki: budowa szpitala Drewnica wchodzi w decydującą fazę

INWESTYCJE

Autor: Rynek Seniora   09 września 2015 09:54


RynekSeniora.pl
Ząbki: budowa szpitala Drewnica wchodzi w decydującą fazę Budowa nowego szpitala w podwarszawskich Ząbkach potrwa do 2017 r. Fot. Archiwum

Budowa szpitala w podwarszawskich Ząbkach to jedna z najważniejszych i największych inwestycji dotyczących lecznictwa psychiatrycznego w Polsce. W środę, 9 września br. odbędzie się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego. Lecznica posiadać ma m.in. oddział psychogeriatryczny.

Akt erekcyjny, po podpisaniu zostanie wraz z wizualizacjami zamknięty w kapsule czasu i wmurowany w ścianę budynku nowego szpitala.

Już w 2017 r. pacjenci przeniosą się z XIX-wiecznych pawilonów do nowoczesnego i bezpiecznego szpitala. Wartość kosztorysowa inwestycji to ok. 177 mln zł. Środki będą pochodzić z emisji obligacji.

Projektowany szpital usytuowany będzie w bardzo zielonej okolicy. Jego budowa oraz zastosowane rozwiązania energetyczne sprawią, że będzie to nowoczesne miejsce, przyjazne pacjentom w każdym wieku. Szpital otaczać będzie duży ogród, w którym znajdą się alejki spacerowe i altanki.

Szpital będzie miał łącznie około 300 łóżek.

W placówce znajdą się także nowoczesne pomieszczenia do fizykoterapii oraz innych zajęć terapeutycznych. Znajdzie się tu miejsce na nowoczesną salę konferencyjną, która umożliwi organizację w Drewnicy szkoleń i sympozjów naukowych.

Co bardzo ważne, nowe warunki umożliwią rozszerzenie działalności funkcjonujących obecnie poradni przyszpitalnych. Pacjenci będą mieli też dostęp do lekarzy innych specjalizacji. Będą mogli liczyć na pomoc m.in. neurologów, chirurgów, ginekologów, geriatrów czy stomatologów.

Projekt przewiduje także stworzenie nowoczesnego oddziału psychogeriatrycznego dla osób w podeszłym wieku z zaburzeniami psychicznymi.

Ponieważ u osób tych występują również schorzenia somatyczne, przewidziano rozszerzenie działalności poradni specjalistycznych, tak by zapewnić kompleksową opiekę nad osobami starszymi. Mając również na uwadze fakt, że osoby starsze często mają problem z samodzielnym poruszeniem się, nowy obiekt będzie przystosowany do takich przypadków - będzie pozbawiony barier architektonicznych.

Szpital będzie także korzystać z ekologicznych źródeł energii. W okresie grzewczym będzie mógł wykorzystać energię słoneczną, pobraną i zmagazynowaną w lecie w właśnie uruchomionym zbiorniku magazynowania ciepła. Jest to pilotażowy projekt, pierwszy taki realizowany w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.