Zachodniopomorskie: ponad 3,5 mln z RPO na remont uzdrowiska
Autor: MK/Rynek Seniora   08 czerwca 2015 16:08

"Uzdrowisko Świnoujście” zakończyło modernizację budynku "Admirał I”. Obiekt został zaadaptowany na potrzeby Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej. W poniedziałek, 8 czerwca, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Ponad 3,5 mln zł na realizację projektu pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Inwestycja zakładała remont obiektu wraz z rozbudową jego kubatury o klatkę schodową wyposażoną w windę. Dodatkowo przebudowano i nadbudowano budynek towarzyszący, tzw. Warsztaty.

Cały obiekt nosi teraz nazwę "Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej - Admirał I” (RORL). Na gości czeka tu blisko pięćdziesiąt pokoi, basen, sauny, restauracja, a także nowoczesna baza zabiegowa.

W planach jest także zagospodarowanie terenu wokół nowego budynku. Ośrodek usytuowany przy samej promenadzie w Świnoujściu ma być także w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace przy remoncie „Admirała” rozpoczęły się na początku 2014 roku. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 14 mln zł. Unijne wsparcie, które otrzymało „Uzdrowisko Świnoujście S.A.” od marszałka województwa wyniosło ponad 3,5 mln zł. Projekt zrealizował założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ na lata 2007-2013 „Turystyka, kultura i rewitalizacja”, Poddziałanie 5.1.1. „Infrastruktura Turystyki”.

"Uzdrowisko Świnoujście”, którego właścicielem jest samorząd województwa zachodniopomorskiego w okresie od stycznia do końca 2015 r. przyjęło prawie 5,5 tysiąca kuracjuszy. Zdecydowaną większość stanowili pacjenci leczeni w ramach kontraktów z NFZ - ponad 4,6 tys. Do uzdrowiska przyjeżdżają także turyści z zagranicy, których od początku tego roku było 732.

Łączna ilość przeprowadzonych w tym czasie zabiegów zamknęła się liczbą ponad 306 tys. To wzrost o 1,5 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014. Za pierwsze cztery miesiące tego roku placówka wypracowała blisko 800 tys. zł zysku.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.