Zakopane: otwarto nowy oddział rehabilitacji kardiologicznejPAP/Rynek Seniora - 28 listopada 2017 15:18


Zakopiański szpital im dr. Chałubińskiego w poniedziałek (27 listopada) otworzył nowy oddział rehabilitacji kardiologicznej, wyposażony w nowoczesne sale zabiegowe i dwadzieścia łóżek dla chorych.

Jak zapewniła dyrektorka szpitala Regina Tokarz, dzięki inwestycji chorzy będą mieli dogodne i nowoczesne miejsce, w którym dzięki kompleksowej opiece będą mogli powrócić do zdrowia.

- Pacjenci będą mogli kompleksowo leczyć choroby serca. Każdy pacjent może u nas liczyć na specjalistyczną i kompleksową pomoc, od poradni przez zabiegi, po końcową rehabilitację - powiedziała Tokarz.

Oprócz dwu i trzyosobowych sal dla pacjentów, nowy oddział posiada miejsce przeznaczone do edukacji z zakresu dietetyki czy leczenia chorób współtowarzyszących oraz ośrodek rehabilitacji wyposażony w nowoczesne sprzęty.

- W zakopiańskim szpitalu mamy już oddział kardiologii łącznie z oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego z pracownią hemodynamiki oraz pracownią elektrokardiologii. Rehabilitacja kardiologiczna stanowi więc naturalną kontynuację leczenia pacjenta, w ramach której będziemy również kompleksowo edukować chorych, a poprzez konsultacje ze specjalistami takimi jak dietetycy i diabetolodzy, będziemy mogli opracowywać najbardziej efektywne i indywidualne programy leczenia - mówiła dr Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektorki do spraw lecznictwa zakopiańskiego szpitala.

Szpital już podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie na nowym oddziale.

Realizacja inwestycji kosztowała 3 mln zł i została zrealizowana ze środków własnych szpitala.