Zbudują blisko 200 mieszkań dla seniorów w Łodzi: są wizualizacje i szczegóły inwestycji
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   07 września 2016 13:02

Na początku sierpnia 2016 r. dwie spółki z branży nieruchomości, Real Development Group i MRT Philosophy, poinformowały o koncepcji budowy przy ul. Krzemienieckiej w Łodzi ok. dwustu mieszkań asystowanych dla seniorów i rewitalizacji budynku b. szpitala na potrzeby osób starszych. Znane są już szczegóły projektu i kolejne plany inwestorów.

Jak poinformowała portal rynekseniora.pl Urszula Aleksandrowicz, prezes MRT Philosophy, maszyny budowlane mają wjechać na plac przy ul. Krzemienieckiej 5 w Łodzi w drugim kwartale 2017 r.

- Termin realizacji inwestycji to dwa lata, zatem na przełomie lata i jesieni 2018 r będziemy mogli zaoferować seniorom i gotowe mieszkania asystowane, i w pełni funkcjonalny budynek, który wcześniej "roboczo" nazywaliśmy centrum geriatrii - wyjaśnia Urszula Aleksandrowicz.

Dodaje, że zabytkowy obiekt poszpitalny będzie pełnił rolę centrum rehabilitacji i fizjoterapii z ofertą pobytu dziennego - od kilku godzin - do długoterminowego, ale jednostka nie przyjmie ani formy szpitala, ani zakładu opiekuńczo-leczniczego. Choć ma oferować opiekę zarówno personelu pielęgniarskiego, jak i lekarzy specjalistów, to założeniem jest, by pomoc ta była "dyskretna" i mająca charakter usprawniający, a nie stricte medyczny. 

Wybraliśmy najlepszy projekt
Na początku lipca 2016 r. dwie spółki, Real Development Group i MRT Philosophy, podpisały umowę przedwstępną z Łódzkim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża na zakup nieruchomości po b. szpitalu dermatologiczno-wenerologicznym przy ul. Krzemienieckiej 5 w Łodzi.

Inwestorzy poinformowali, że chcą wybudować w ciągu trzech lat osiedle z tzw. mieszkaniami asystowanymi dla osób starszych - z całodobową opieką lekarską, pielęgniarską i rehabilitacyjną. We frontowym obiekcie po b. szpitalu miało natomiast powstać centrum geriatrii.

Czytaj też: Łódzki deweloper zbuduje centrum geriatrii i 200 mieszkań z asystą dla seniorów

Po 20 sierpnia miało być znane biuro architektoniczne, któremu zostanie powierzony projekt - i tak też się stało.

- Zdecydowaliśmy się realizować koncepcję opracowaną przez pracownię architektoniczną Studio Marchewka z Łodzi. Wybraliśmy chyba najdroższy projekt, ale też miejsce, które tworzymy, będzie rozwiązaniem unikatowym. Mamy ambicje, aby to nasi mieszkańcy dawali nam referencje i uznali, że pobyt u nas jest najlepszym okresem w ich życiu. To jest dla nas wyzwaniem i pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które nam to umożliwią - tłumaczy Rynkowi Seniora szefowa MRT Philosophy.

Dodaje, że cały budżet inwestycji w sumie wyniesie ok. 40 mln zł. Ostateczne koszty mają być znane po zamknięciu etapu projektowego. 

Zapowiada też, że najpewniej jeszcze do końca 2016 r. zostanie uruchomiona strona internetowa inwestycji, by znalazła się ona "na radarze zarówno seniorów, jak i ich opiekunów".

Co jeszcze wiadomo
Dwie inwestujące w projekt spółki zamierzają wybudować dokładnie 178 mieszkań asystowanych, jedno- i dwuosobowych, dla ok. dwustu lokatorów. Średnia powierzchnia pojedynczego lokalu ma wynosić 35 m. kw., ale te mają być zarówno mniejsze, jak i większe.

Zabytkowy obiekt szpitala, który już istnieje, ma zostać odrestaurowany i połączony z osiedlem mieszkań specjalnym łącznikiem, który pozwoli jego mieszkańcom komfortowo przemieszczać się do budynku.

- Powierzchnia zabytkowego obiektu z przeznaczeniem na ośrodek rehabilitacji wyniesie równe tysiąc metrów kwadratowych - mówi Aleksandrowicz. Dodaje, że na razie nie powstał projekt z wizualizacjami tej części inwestycji, ale najprawdopodobniej ich autorem będzie również Studio Marchewka z Łodzi.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR