Zbudują blisko 200 mieszkań dla seniorów w Łodzi: są wizualizacje i szczegóły inwestycji
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   07 września 2016 13:02

Prezes Aleksandrowicz zdradza także więcej szczegółów dotyczących mieszkań asystowanych.

- Jeżeli chodzi o ul. Krzemieniecką, to będą to apartamenty w formule independent living (dla samodzielnych), assisted living (mieszkania asekurowane) i continuous living (z dostępem do usług opieki, rehabilitacji). Chcielibyśmy, by mieszkańcami byli seniorzy w dużym stopniu witalni, choć oczywiście również tymi mniej samodzielnymi będziemy w stanie się zająć - tłumaczy.

Domy dedykowane seniorom w formule mieszkań asekurowanych powstały już w podwarszawskim Majdanie. Inwestorem jest spółka Senior Apartments reprezentowana przez dr. Marcina Zawadzkiego, założyciela i wieloletniego prezesa MEDI-system - największej w Polsce sieci ośrodków opieki długoterminowej.

Czytaj też: Są pierwsze zdjęcia apartamentów dla seniorów w formule "assisted living"

Szefowa MRT Philosophy zapytana, w jakiej formule będą oferowane lokale dla przyszłych nabywców, odpowiada, że obecnie ta kwestia jest analizowana, ale - choć nie jest to jeszcze ostateczna decyzja - inwestorzy skłaniają się ku formule "condo".

- To wyjątkowe rozwiązanie, jeśli chodzi o polski rynek nieruchomości senioralnych. Klient kupuje lokal, po czym oddaje go nam - na podstawie umowy dzierżawy - w zarządzanie. W zamian otrzymuje roczną, gwarantowaną i stałą stopę zwrotu oraz zyskuje "operatora", który zajmuje się m.in. najmem mieszkania - wyjaśnia.

W Polsce budowy w systemie „condo” nie są tak popularne, jak na Zachodzie (np. w USA), ale z roku na rok sytuacja ta ulega zmianie. Jak jednak twierdzi prezes MRT Philosophy, do tej pory w obszarze mieszkań dla seniorów takiego systemu jeszcze nie stosowano.

Kolejne plany inwestorów: ośrodek medyczny w centrum Łodzi
Przy okazji rozmowy o projekcie osiedla dla seniorów i centrum rehabilitacji Urszula Aleksandrowicz zdradza, że na tym nie kończą się plany inwestorów.

- Aby zabezpieczyć opiekę na każdym etapie życia naszych klientów, myślimy o kolejnej inwestycji. Jesteśmy w trakcie nabywania innej nieruchomości w Łodzi, niezależnej od kompleksu przy ul. Krzemienieckiej - mówi.

Precyzuje, że w nowej lokalizacji ma powstać typowy ośrodek medyczny dla osób starszych, ze stałym personelem lekarskim i pielęgniarskim.

Prezes nie podaje dokładnych szczegółów adresowych, ale podpowiada, że ma to być "ścisłe centrum Łodzi".

Zarówno projekt osiedla i centrum przy ul. Krzemienieckiej, jak i budowę centrum medycznego, mają póki co realizować dwie spółki - Real Development Group i MRT Philosophy. Jednak z informacji Aleksandrowicz przekazanych Rynkowi Seniora wynika, że na etapie decyzji finansowych inwestorzy sprecyzują i podzielą kompetencje między określone podmioty. 

Obecnie spółki są na etapie opracowywania szczegółowej funkcjonalności osiedla mieszkań dla osób starszych.

- Spisujemy funkcje i różnego typu zadania, które chcielibyśmy realizować w naszym kompleksie. Myślę, że już niebawem będę mogła poinformować portal rynekseniora.pl, co konkretnie zaoferujemy naszym przyszłym mieszkańcom i jak w praktyce będzie wyglądało ich codzienne funkcjonowanie na terenie kompleksu - tłumaczy Urszula Aleksandrowicz.

Właściciele Real Development Group na rynku mieszkaniowym w Łodzi działają od 1998 r. Zrealizowali takie projekty, jak Sun Tower, Apartamenty Liliowa czy osiedle mieszkaniowe Mirabelkowa Aleja. Druga z kolei spółka - MRT Philosophy - odpowiadała za budowę pierwszego w Polsce "superakademika" przy ul. Wigury w Łodzi - najnowocześniejszego tego typu obiektu w mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR