ZOL w Dębicy przyjmie pierwszych pacjentów

Autor: onet.pl, DK/Rynek Seniora   10 października 2014 16:59

Jeszcze przed zimą ponad 30 osób wprowadzi się do Zakładu Opiekuńczo Pielęgnacyjnego w Dębicy (Podkarpackie) przy ul. Sandomierskiej. Do tej pory inwestycja kosztowała 2,5 mln zł.

Placówkę w dawnym budynku hotelu kolejowego przygotowuje dębickie koło Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta.

Najpierw do użytku zostanie oddane jedno piętro, gdzie zamieszkają osoby bezdomne, chore i samotne małżeństwa. Pierwsze z nich maja się tam wprowadzić jeszcze w tym miesiącu.

Na razie Towarzystwo nie ma pieniędzy na dokończenie całego budynku. Najpilniejszą inwestycją jest oddanie do użytku ostatniego piętra, gdzie mają przebywać osoby, które same nie są w stanie chodzić i wymagają stałej opieki.

Dotąd na budowę ZOL-u dębickie koło Towarzystwa pomocy im. św Brata Alberta wydało ponad 2,5 mln zł - uzyskane z programów ministerialnych oraz od sponsorów.

W zakładzie opiekuńczo pielęgnacyjnym w Dębicy dach nad głową ma znaleźć docelowo 150 osób chorych, bezdomnych, samotnych i niepełnosprawnych.

W lipcu 2008 r., po otrzymaniu od Miasta Dębica zespołu budynków po byłym hotelu i stołówce pracowniczej PKP przy ul. Sandomierskiej, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta podjęło się remontu i odbudowy tych budynków i utworzenia stu kilkudziesięciu miejsc godnego życia dla osób starszych, chorych, biednych, samotnych, kobiet i mężczyzn.

Zgodnie z inicjatywą Towarzystwa, powstaje tam Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Pielęgnacyjny dla 40 osób wymagających stałej opieki, 10 mieszkań chronionych dla osób bezdomnych, starszych, samotnych lub starszych rodziców z niepełnosprawnym dorosłym dzieckiem oraz 50 miejsc dla bezdomnych i zagrożonych bezdomnością inwalidów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.