ZOL zakończy rozbudowę w Owińskach wiosną 2016 r.
Autor: DKX/Rynek Seniora   29 czerwca 2015 15:14

Trwa Rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu, filia w Owińskach (15 km od miasta). Powstały już mury piwnicy, parteru oraz piętra nowego skrzydła zakładu.

Zakończenie inwestycji budowlanej przewidziane jest na wiosnę 2016 roku. Dzięki jej realizacji liczba pacjentów, których będzie w stanie przyjąć zakład wzrośnie o ponad 30%.

Jesienią zeszłego roku rozpoczął się jeden z największych w Wielkopolsce projektów związanych z poprawą warunków leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie i z zaburzeniami psychicznymi. Inwestycja warta ponad 21 mln zł jest realizowana w Owińskach, dzięki środkom uzyskanym z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz wsparciu Miasta Poznań.

Z początkiem lutego w ramach inwestycji ruszyły prace ziemne, a po nich rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu, filia w Owińskach. Do dnia dzisiejszego powstały już mury piwnicy, parteru oraz piętra nowego skrzydła zakładu. Wewnątrz przyszłej placówki zaczęto stawiać ściany działowe, ocieplono ściany piwnic, wykonano także część prac związanych z instalacją hydrauliczną oraz okładziny zewnętrzne ścian budynku.

- Poza budową nowoczesnego skrzydła naszego Zakładu, ważnym aspektem realizowanego projektu jest jego nieinwestycyjna część. Nasz personel przechodzi specjalistyczne szkolenia, których celem jest podnoszenie kwalifikacji, a także zapewnienie dostępu do najnowszej wiedzy, trendów związanych z leczeniem i rehabilitacją pacjentów - mówi Barbara Krzywda, kierownik ZOLiRM filii w Owińskach.

Dotychczas, tj. od rozpoczęcia realizacji projektu, pacjenci zakładu mogli uczestniczyć w różnych zajęciach terapeutycznych organizowanych w oddziale. Teraz terapeuci przechodzą intensywne szkolenia z zupełnie nowych form terapii grupowej, nie stosowanych dotąd w Zakładzie. W okresie ostatnich kilku miesięcy poznawali tajniki m.in. tworzenia witraży, wikliniarstwa i mozaiki ceramicznej. Zdobyta wiedza pozwoli na wzbogacenie oferty zakładu i przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i rozwoju umiejętności społecznych pacjentów.

- Ważnym aspektem naszego projektu jest również informowanie rodzin pacjentów i społeczności lokalnej o zmianach zachodzących w Zakładzie. Mają temu służyć liczne imprezy plenerowe, artystyczne, a także konferencje dla środowiska medycznego oraz administracji. Całość działań uzupełni kampania społeczna, której celem jest kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych intelektualnie oraz starszych i niesamodzielnych - dodaje Barbara Krzywda.

Dodatkowo znacznie poprawią się warunki życia pacjentów, zarówno pod względem warunków lokalowych, jak i jakości opieki.

"Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi intelektualnie - Filia ZOLiRM w Owińskach” to Projekt realizowany przez Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu (ZOLiRM), współfinansowany przez Miasto Poznań i Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Operacyjnego PL07 „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych”. Całkowity koszt projektu: 21 602 563,0 zł w tym dofinansowanie z MFEOG i NMF: 17 282 050,0 zł i z Miasta Poznań: 4 320 513,0 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.