15. Lednica Seniora w sobotę na Polach Lednickich

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 sierpnia 2018 11:14


15. Lednica Seniora w sobotę na Polach Lednickich Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod hasłem "Jestem młody duchem" na Polach Lednickich odbędzie się 15. Lednica Seniora. W programie msza św., konferencja, zwiedzanie Muzeum - Domu św. Jana Pawła II i przejście przez Bramę-Rybę - poinformowało we wtorek (28 sierpnia) biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

W liście skierowanym do uczestników duszpasterze Wspólnoty Lednica 2000 o. Mateusz Kosior i o. Wojciech Prus wyjaśnili, że tegoroczne hasło nawiązuje do słów św. Jana Pawła II: "Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego".

"Przybędziemy na Lednicę, żeby spotkać się ze spojrzeniem Boga. To w Jego obliczu spróbujemy odnaleźć swoją prawdziwą twarz. W Nim odkryjemy swoje +Jestem+. Zachwyceni naszym pięknem w Bożych oczach będziemy ten zachwyt przekazywać innym. Staniemy się bezinteresownym darem dla innych" - napisali duchowni.

Zaznaczyli, że na Lednicę zaproszeni są wszyscy, którzy "są młodzi duchem", a którzy nie uczestniczyli w 22. Spotkaniu Młodych 2 czerwca czy w Lednicy Dziecka. "To naprawdę zaproszenie skierowane do wszystkich. A jeśli rodzicom i dziadkom będą towarzyszyć dzieci, tym lepiej" - podkreślili.

Chętni mogą zarejestrować swój udział w spotkaniu przez internet na stronie http://www.lednica2000.pl w zakładce "Zgłoszenia na spotkanie".

Lednicę Seniora rozpocznie otwarcie Pól Lednickich o godz. 9.00. Punktem kulminacyjnym będzie msza św. z konferencją o godz. 12, po niej odbędzie się nabożeństwo "Jestem" i adoracja. Od 9.00 do 20.00 będzie można zwiedzać Muzeum - Dom św. Jana Pawła II. Spotkanie zakończy przejście przez Bramę-Rybę o godz. 17.00.

Ogólnopolskie spotkania nad Jeziorem Lednickim zainicjował zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Poza odbywającymi się od 1997 roku Ogólnopolskimi Spotkaniami Młodych Lednica 2000, które co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. pielgrzymów, odbywają się także spotkania innych grup, w tym Lednica Dziecka czy Lednica Motocyklisty. Po śmierci o. Góry opiekę duszpasterską nad Lednicą sprawuje dominikanin o. Wojciech Prus.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR