1 października rusza akcja "Senioralni.Poznań 2016"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW, CIS/Rynek Seniora   27 września 2016 11:49


1 października rusza akcja "Senioralni.Poznań 2016" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz szósty zainauguruje - trwającą cały październik - imprezę Senioralni.Poznań. 1 października o godz. 12., w Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, na dziedzińcu urzędu miejskiego prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczy seniorom i seniorkom klucze do bram miasta.

"Senioralni.Poznań 2016" to miesięczny cykl wykładów otwartych, warsztatów rozwojowych i zajęć dla osób starszych.

Podczas inauguracji organizatorzy zapewniają miejsca siedzące. O godz. 12. prezydent Poznania wręczy seniorom i seniorkom klucze do miasta, by - jak piszą organizatorzy, "przekazać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom".

- To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków - dodają.

Ponadto prezydent wręczy wyróżnionym w akcji Miejsce Przyjazne Seniorom firmom, instytucjom i organizacjom specjalne certyfikaty.

Po oficjalnej części inauguracji mieszkańcy wezmą udział w tradycyjnym koncercie operetkowym, który przygotuje tenor Bartosz Kuczyk. Tuż po koncercie wystąpi wokalista Andrzej Rybiński.

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawać będą zgromadzonym na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wykłady, warsztaty i różnorodne spotkania sprostają szerokim i zróżnicowanym zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków.

Zobacz CAŁY PROGRAM "SENIORALNI.POZNAŃ 2016"

Sponsorem szóstej edycji wydarzenia jest Centrum Medyczne Synexus, które zaprosi seniorów do udziału w nieodpłatnych badaniach kontrolnych. Partnerami wydarzenia są cztery poznańskie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Miesięczną akcję kulturalno-edukacyjną dedykowaną seniorom zainaugurowało w październiku 2011 r. Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami.

- Tworząc analogię do studenckich Juwenaliów chcemy zwrócić uwagę na fakt, że seniorzy, ze względu na swoją liczebność, są drugą siłą w mieście, dlatego ich obecność i potrzeby warte są zauważenia. Głównym założeniem jest zorganizowanie czasu i przestrzeni dla seniorów, pobudzenie ich do działania poprzez edukację, a także manifestacja ich potencjału i zasobów - wyjaśniają organizatorzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR