3 tys. krakowskich seniorów dostanie tzw. koperty życia

POLITYKA SENIORALNA

Autor: DKX/Rynek Seniora   03 grudnia 2015 13:01


3 tys. krakowskich seniorów dostanie tzw. koperty życia Koperty życia będą dystrybuowane wśród osób powyżej 65. roku życia objętych wsparciem MOPS. Fot: Marcia Taylor/Flickr.com/(CC BY-NC-ND 2.0)

Gmina Miejska Kraków rozpoczyna realizację pilotażowego projektu „Koperta życia seniora”. Jego celem jest podniesienie bezpieczeństwa seniorów w Krakowie.

Seniorzy otrzymają specjalnie przygotowane koperty, w których zapisane zostaną ich dane osobowe oraz najważniejsze informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki oraz kontakt do najbliższych. Pakiet z tymi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest w każdym domu i jest łatwo dostępne. Na początek „Kopertę życia seniora” otrzyma 3 tysiące osób.

Dzięki umożliwieniu szybkiego dotarcia do kluczowych informacji o stanie zdrowia w przypadku udzielania pomocy osobom przewlekle chorym, starszym, samotnym przez wszelkie służby pomocowe, krakowscy seniorzy będą mogli czuć się bezpieczniej, a ratownicy medyczni będą mogli skorzystać z pewnej informacji o stanie zdrowia osoby, do której zostali wezwani.

Zestaw „Koperta życia seniora” składa się z następujących elementów:
- koperty (format A5) odpowiednio zabezpieczonej do trwałego przechowywania w lodówce,oznaczonej naklejką w kolorze niebieskim: „Koperta życia seniora”;
- karty informacyjnej jednostronnej, format A4;
- 2 naklejek (wymiary naklejek 8 cm x 8 cm) w kolorze niebieskim (do umieszczenia na drzwiach lodówki i drzwiach wejściowych od wewnątrz).

Zakupione w ramach projektu zestawy będą dystrybuowane wśród osób powyżej 65. roku życia objętych wsparciem MOPS, w szczególności w formie usług opiekuńczych, a także za pośrednictwem Miejskich Dziennych Domów oraz Centrów Aktywności Seniora.

W dystrybucji, w wypełnianiu karty informacyjnej oraz w umieszczeniu „Koperty życia” we właściwym miejscu odpowiadać będą pracownicy socjalni MOPS, osoby wykonujące usługi opiekuńcze oraz pracownicy Miejskich Dziennych Domów oraz Centrów Aktywności Seniora.

Inicjatorem „Koperty życia seniora” jest Rada Krakowskich Seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.