700 wydarzeń na Łódzkich Senioraliach. Rozpocznie Krzysztof Krawczyk, zakończy Ewa Bem

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 maja 2017 16:10


700 wydarzeń na Łódzkich Senioraliach. Rozpocznie Krzysztof Krawczyk, zakończy Ewa Bem Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Około 700 wydarzeń z dziedziny kultury, zdrowia, sportu i edukacji znalazło się w programie IV Łódzkich Senioraliów, które rozpoczną się w sobotę (13 maja) i potrwają dwa tygodnie. Celem organizowanej przez łódzki magistrat imprezy jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia. Organizatorzy przewidują 60 tys. uczestników.

- Już po raz czwarty zapraszamy łódzkich seniorów - oraz ich bliskich, bo jak przekonałam się goszcząc na tych imprezach w latach ubiegłych, biorą w nich udział całe rodziny - do zapoznania się z bogatą ofertą wydarzeń i skorzystania z nich. W ubiegłym roku w Senioraliach wzięło udział przeszło 50 tys. osób. Liczymy, że w tym uczestników będzie jeszcze więcej - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji w środę (10 maja).

Łódzkie Senioralia zostaną zainaugurowane w sobotę w pasażu Schillera plenerowym koncertem Krzysztofa Krawczyka. Seniorzy otrzymają tego dnia symboliczne klucze do miasta.

- Przez następne dwa tygodnie będą rządzili Łodzią; chcemy, by poczuli, że są gospodarzami miasta i mogą korzystać z wszelkich przywilejów. Zachęcamy do odbierania Miejskich Kart Seniora, dzięki którym m.in. w czasie Senioraliów będzie można podróżować komunikacją miejską za darmo - niezależnie od wieku seniora, bo na co dzień bezpłatne przejazdy dostępne są od 70. roku życia - zaznaczyła prezydent.

Magistrat, który jest organizatorem Senioraliów, zaplanował ok. 700 wydarzeń, przygotowanych we współpracy ze 125 partnerami. Głównym partnerem będzie Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który współorganizuje Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń - ma on na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, firm, instytucji, jak i samych seniorów - realizujących projekty z dziedziny zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60 plus.

Z okazji imprezy wydano informator, który rozprowadzany będzie w miejskich instytucjach, a także w czasie koncertu inauguracyjnego. Zawiera on pełny spis 700 wydarzeń podzielonych na pięć kategorii: edukacja, kultura, sport i rekreacja, porady/drzwi otwarte oraz zdrowie.

Wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne, porady z dziedziny zdrowia i urody odbywać się będą na terenie całej Łodzi. Osoby posiadające Miejską Kartę Seniora będą mogły skorzystać ze zniżek do 50 proc. na produkty i usługi oferowane przez 125 partnerów Senioraliów.

Na zakończenie zaplanowano galę konkursu Drzewo Pokoleń, której towarzyszyć będzie koncert Ewy Bem.

- Zależy nam, aby pokazać szeroki wachlarz usług skierowanych do seniorów i związane z nimi możliwości. Chcemy zachęcać, by łodzianie w starszym wieku, którzy stanowią jedną trzecią mieszkańców miasta, wyszli z domu, zyskali okazję do znalezienia przyjaciół i rozwijania wspólnych pasji. I aby byli aktywni przez cały rok - podkreśliła Zdanowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR