71-letni polski pływak zdobył 5 medali na mistrzostwach światawyborcza.pl/Rynek Seniora - 16 września 2016 14:52


71-letni ratownik  zdobył cztery srebrne medale oraz jeden złoty i pobił rekord świata o cztery sekundy podczas Mistrzostw Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Holandii. Józef Różalski ma na swoim koncie ponad 400 medali.

W ostatnich mistrzostwach wystartował w kategorii Masters w konkurencjach basenowych, w czterech indywidualnych i w trzech sztafetach. W trzech z nich zdobył srebro: w konkurencji pływanie z przeszkodami, w ratowaniu manekina w płetwach oraz w holowaniu manekina z bojką ratowniczą i w płetwach.

Konkurencje rozgrywane były w dwóch etapach: na pływalni w Eindhoven i w miejscowości Noordwijk nad Morzem Północnym. Polskę reprezentowało dwóch zawodników. Nasza drużyna znalazła się wśród ośmiu najlepszych drużyn świata.

Startując w trzech sztafetach polscy pływacy znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn świata.

Rangę jego zwycięstwa podnosi fakt, że poprzedni rekord świata był pobity na basenie o głębokości dwóch metrów. Jemu udało się to zrobić na basenie o trzymetrowej głębokości.

Pan Józef jednak nie osiada na laurach. Planuje w tym roku wziąć jeszcze udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Masters w Olsztynie. I zacząć przygotowania do kolejnego sezonu.

Z pływaniem związany był od zawsze. Jako 12-latek zdobył mistrzostwo Polski dzieci w Opolu.

Więcej: www.radom.wyborcza.pl