8 tysięcy osób z 70 miejscowości. Parada Seniorów na zdjęciach
Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   30 czerwca 2016 12:56

W sobotę (25 czerwca) ulicami Warszawy przeszła Parada Seniorów, ich rodzin i przyjaciół. Jej uczestnicy już po raz trzeci przypominali o prawach i znaczeniu osób starszych w polskim społeczeństwie. Impreza zgromadziła 8 tys. osób, którzy z Placu Konstytucji przeszli ulicą Piękną i Alejami Ujazdowskimi pod Centrum Sztuki Współczesnej (CSW) Zamek Ujazdowski, gdzie odbył się Piknik Pokoleń.

Goście parady i pikniku przyjechali z blisko 70. miejscowości z całej Polski, co było możliwe dzięki częściowemu zwrotowi przez Fundację Zaczyn (organizatora wydarzenia) kosztów przejazdu grup zorganizowanych. Paradę wspierało wielu samorządowców, m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Z czerwonego londyńskiego autobusu do zebranych przemówiła pomysłodawczyni parady Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika oraz Przemysław Wiśniewski, prezes Fundacji Zaczyn. Po nich głos zabrała m.in. Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji „Porozumienie bez barier” (współorganizatora imprezy), Elżbieta Ostrowska z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz poseł PO Michał Szczerba, wiceprzewodniczący Komisji Polityki Senioralnej.

Na dziedzińcu budynku Centrum Sztuki Współczesnej odbyły się spotkania i debaty m.in. z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej, Mariusza Szczygła, Sylwii Chutnik, Krystyny Sienkiewicz.

W parku przed CSW stanęły plenerowe restauracje, strefa wypoczynku z leżakami, a także strefa stoisk z poradami zdrowotnymi i warsztatami ruchowymi. Z uczestnikami Pikniku Pokoleń spotkała się Ewa Chodakowska, nie zabrakło także zajęć tanecznych i warsztatów ruchowych.

W trakcie Pikniku Pokoleń swoją premierę miała akcja „Zauważeni” organizowana przez program TVN „Uwaga!”, wspólnie z Fundacją Zaczyn.

Współfinansowanie parady i pikniku pochodziło z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020 oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Jednym z partnerów medialnych wydarzenia był portal rynekseniora.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.