Aktywizacja cyfrowa seniorów: są pieniądze do zdobycia przez samorządy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MK/Rynek Seniora   14 lipca 2015 15:59


Aktywizacja cyfrowa seniorów: są pieniądze do zdobycia przez samorządy Samorządy mogą zdobyć pieniądze na rzecz aktywizacji cyfrowej osób z okolenia 50+. Fot. Shutterstock

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaprasza samorządy, które chciałyby rozpocząć lub rozszerzyć działania na rzecz integracji cyfrowej pokolenia 50+ do udziału w konkursie „Cyfrowa współpraca popłaca!”. Zwycięzcy otrzymają nagrody - granty w wysokości 30 tys. zł na stworzenie pracowni aktywizacji cyfrowej.

Konkurs jest częścią programu Polska Cyfrowa Równych Szans, realizowanego przez Stowarzyszenie wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.  

Jednym z elementów programu były szkolenia dla lokalnych animatorów zwanych „Latarnikami Polski Cyfrowej”. Ich zadaniem jest zachęcanie przedstawicieli pokolenia 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Certyfikat „Latarnika Polski Cyfrowej” zyskały do tej pory 2942 osoby.

Inicjatywy zgłoszone do konkursu „Cyfrowa współpraca popłaca!” powinny zakładać współdziałanie Latarników Polski Cyfrowej z samorządami lokalnymi, realizowane w ramach Lokalnych Planów Aktywizacji Cyfrowej Mieszkańców.

Latarnicy mają być gospodarzami pracowni aktywizacji cyfrowej (nazwanych Latarniami Polski Cyfrowej).

Działania zaplanowane w ramach  oferty konkursowej powinny rozpocząć się 1 sierpnia i zakończyć 30 września 2015 roku. Po tym terminie samorządy lokalne wspólnie z Latarnikami będą mogły wykorzystywać Latarnię Polski Cyfrowej do dalszych działań na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych mieszkańców.

Ocenie konkursowej podlegać będzie  Lokalny Program Aktywizacji Cyfrowej Mieszkańców, czyli opis programu działań aktywizujących cyfrowo pokolenie 50+, oparty o wytyczne uwzględnione przez „Standardowy wykaz działań Latarni Polski Cyfrowej – lokalnego centrum aktywizacji cyfrowej mieszkańców” oraz „Wykaz niezbędnego sprzętu dla funkcjonowania Latarni Polski Cyfrowej – lokalnego Centrum aktywizacji cyfrowej mieszkańców”. Szczególne  znaczenie w  ocenie będą miały zakres i jakość proponowanych działań oraz zakres  współfinansowania realizacji projektu przez samorząd lokalny.

Udział w konkursie mogą wziąć samorządy lokalne, które  wspólnie z Latarnikiem lub Latarnikami  przedłożą Stowarzyszeniu „Miasta w Internecie” ofertę do dnia 24 lipca 2015 r., do godz. 15. Jury konkursowe dokona oceny w terminie 7 dni od daty zakończenia przyjmowania zgłoszeń, a wyniki konkursu zostaną podane na stronie do 7 dni od wyłonienia zwycięzcy przez jury.

W konkursie wyróżnione zostaną trzy oferty, a nagrodą dla zwycięzców będą środki finansowe w wysokości 30 tys. zł przekazane na rzecz realizacji działań zaplanowanych i zgłoszonych w Programie.

Szczegółowe wytyczne dot. oferty oraz lista niezbędnych dokumentów, zostały określone regulaminem konkursu, dostępnym na stronie www.latarnicy.pl. Wzór umowy nie podlega negocjacjom.

Wszelkie pytania można kierować na adres konkursPCRS@mwi.pl.

Osoby do kontaktu z ramienia Stowarzyszenia: Artur Krawczyk (a.krawczyk@mwi.pl, 502 357 587), Michał Golemo (m.golemo@mwi.pl, 502 358 454).  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.