Balicki: te propozycje nie rozwiążą problemów seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Janik/Rynek Seniora   02 października 2014 11:25


Balicki: te propozycje nie rozwiążą problemów seniorów Fot. KPRM/ Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Instytut Geriatrii jest kwestią symboliczną, nie rozwiązującą żadnych problemów opieki nad seniorami - ocenia jeden z postulatów zawartych w expose premier Ewy Kopacz były minister zdrowia Marek Balicki.

Były dyrektor Szpitala Wolskiego podkreśla, że expose było dla niego wielkim rozczarowaniem. Przypomina, że o ile w pierwszym expose premiera Tuska sprawy zdrowotne zajęły prawie 9 tys. znaków to w swoim wystąpieniu Ewa Kopacz, nawet przyjmując, że było o wiele krótsze, poświęciła mu proporcjonalnie dużo mniej miejsca.

Czytaj: Obietnice w expose: Instytut Geriatrii i dzienne domy opieki dla seniorów

Z kolei zdaniem Tomasza Latosa (PiS), przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia w expose zabrakło odpowiedzi na pytanie - skąd pieniądze na realizacje wszystkich propozycji?

- Finansowanie specjalizacji wszystkich absolwentów uczelni medycznych jest dobrym pomysłem, szkoda tylko, że trzeba było aż siedmiu lat, aby na ten genialny pomysł wpaść. Pani premier miała co najmniej cztery lata jako minister zdrowia, by przekonać do tego projektu premiera Donalda Tuska - mówi poseł Latos.

- Propozycja ta nie rozwiązuje jednak problemu niedoboru lekarzy. W końcu powinniśmy się na coś zdecydować - musimy stworzyć lekarzom warunki dalszego kształcenia i normalnego funkcjonowania w ramach całego systemu ochrony zdrowia. To będzie z korzyścią dla pacjentów, szansą na pokrycie braków kadrowych, które mamy chociażby w onkologii, patomorfologii czy geriatrii - dodaje Tomasz Latos

W opinii Beaty Małeckiej-Libery (PO), wiceprzewodniczącej sejmowej komisji zdrowia, premier Kopacz w swoim expose w kwestii zdrowia odniosła się tylko w perspektywie najbliższego roku.

Beata Małecka-Libera podkreśla także ważkość tematu geriatrii oraz opieki nas osobami starszymi: - To problem nie tylko zdrowotny, ale także wymagający wsparcia społecznego i instytucjonalnego, m.in. zapewnienia seniorom opiekunów, świadczeń pielęgnacyjnych - wylicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.