Będzie wsparcie dla samorządów - ruszył konkurs ofert w ramach programu Senior Plus

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 lutego 2017 09:19


Będzie wsparcie dla samorządów - ruszył konkurs ofert w ramach programu Senior Plus Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ruszyła tegoroczna edycja otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego Senior Plus na lata 2015-2020 - poinformowało w poniedziałek (20 lutego 2017 r.) Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na realizację programu w 2017 r. przeznaczono 30 mln zł.

Program Senior Plus na lata 2015-20 (znany wcześniej jako Senior-Wigor) jest skierowany do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć na swoim terenie domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów.

Z placówek będą mogły korzystać osoby powyżej 60 roku życia, które są nieaktywne zawodowo, i od poniedziałku do piątku spędzać tam co najmniej 8 godz. dziennie, korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Będą też miały zapewniony ciepły posiłek.

W ramach Programu Senior Plus jednostki samorządu terytorialnego mogą się ubiegać o środki na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówek oraz na zapewnienie ich funkcjonowania.

Na utworzenie dziennego domu Senior Plus można otrzymać 300 tys. zł, a na klub - 150 tys. zł. Placówki już istniejące będą mogły otrzymać do 300 zł na utrzymanie jednego miejsca w dziennym domu lub do 200 zł w klubie.

Na przebudowę lub remont przewidziano nie więcej niż 250 tys. zł w przypadku dziennego domu oraz 125 tys. zł na klub. Jednorazowa dotacja na wyposażenie dziennego domu nie może być wyższa niż 80 tys. zł, a w przypadku klubu - 25 tys. zł.

Wymagany finansowy wkład własny na utworzenie i wyposażenie placówki wynosi 20 proc. oraz minimum 60 proc. na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

Oferty można składać w urzędach wojewódzkich do 13 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR