Białystok: kartę seniora ma już ponad 11 tys. mieszkańców

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   04 czerwca 2018 14:44


Białystok: kartę seniora ma już ponad 11 tys. mieszkańców Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 11,4 tys. osób przystąpiło dotąd do Karty Aktywnego Seniora, miejskiego programu oferującego zniżki i ulgi dla mieszkańców Białegostoku w wieku powyżej 60 lat - poinformował magistrat. 1 czerwca 2018 r. minęły trzy lata od wprowadzenia karty w tym mieście.

Karta Aktywnego Seniora (KAS) wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo od 1 czerwca 2015 r.; ważna jest z dokumentem tożsamości. Jej użytkownicy mogą skorzystać z 50 proc. zniżki przy zakupie biletów wstępu do miejskich placówek kultury (m.in. Białostockiego Teatru Lalek, Muzeum Wojska czy Galerii Arsenał) i miejskich obiektów sportowych (np. pływalni czy lodowiska).

Rabaty posiadaczom KAS oferuje obecnie także prawie czterdziestu partnerów prywatnych tego programu. To np. sklepy, hotele, sanatoria. Miasto liczy, że tych partnerów będzie przybywać.

W swoim założeniu program pod nazwą Karta Aktywnego Seniora ma "przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez zwiększenie dostępności do korzystania z oferty kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej oraz profilaktyki zdrowotnej i komunikacji zbiorowej".

Zdaniem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, karta jest ważnym narzędziem polityki społecznej w mieście.

- Zależy nam na aktywizacji starszych mieszkańców miasta i ułatwieniu im dostępu do oferty rekreacyjnej i kulturalnej - powiedział Truskolaski, cytowany w piątkowym komunikacie służb prasowych magistratu.

W ramach innych działań na rzecz seniorów w mieście m.in. prowadzona jest akcja bezpłatnych szczepień dla tej grupy mieszkańców, dofinansowywana jest też działalność klubu seniora. Powstał również informator "Miasto dla seniorów. Seniorzy dla Miasta", czyli przewodnik po atrakcjach, programach i punktach pomocy dla osób starszych. W Centrum Aktywności Społecznej działa też punkt informacji dla seniorów, który powstał z inicjatywy redakcji portalu Podlaski Senior i Stowarzyszenia Szukamy Polski, przy wsparciu finansowym miasta.

Według danych statystycznych, w liczącym blisko 300 tys. mieszkańców Białymstoku, jest ok. 70 tys. osób w wieku powyżej 60. roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR