Białystok: kolejny tysiąc "pudełek życia" dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   26 lipca 2018 09:34


Białystok: kolejny tysiąc "pudełek życia" dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kolejny tysiąc tzw. pudełek życia dostaną osoby starsze i samotne w Białymstoku. W nich umieszczą informacje o przebytych chorobach czy przyjmowanych lekach. Dzięki temu, w razie potrzeby, sprawniej będzie im udzielana pomoc przez ratowników medycznych.

Akcję rozdawania seniorom "pudełek życia" zainaugurowano w ubiegłym roku, z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wtedy przygotowano ich cztery tysiące. Przedsięwzięcie - jak poinformował w środę (25 lipca) białostocki magistrat - spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Dlatego zamówiono kolejne pudełka, które są do odebrania w kilku miejscach.

Jak mówi cytowany w komunikacie przesłanym do mediów zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz, był to "trafiony pomysł" i dlatego miasto chce tę inicjatywę kontynuować. - W chwili przyjazdu karetki pogotowia ludzie często nie są w stanie podać podstawowych informacji o sobie. "Pudełko życia" może uratować takiego człowieka - dodał.

Pudełko jest małe, plastikowe i oznaczone naklejką "Pudełko życia". Seniorzy trzymają je w lodówce, a na niej umieszczają magnez z logiem pudełka. Dzięki temu ratownicy wiedzą, gdzie jest ono schowane.

W pudełku jest karta informacyjna, którą każdy senior musi wypełnić. Mają się tam znaleźć niezbędne informacje m.in. o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach i substancjach, na które pacjent jest uczulony. Jest też miejsce na wpisanie ważnych numerów telefonów albo np. komu, w razie potrzeby, przekazać klucze do mieszkania.

Jak mówili sami seniorzy, bardzo wiele starszych osób jest samotnych, czasami rodzina nie wie, jakie akurat przyjmują leki. I właśnie dlatego takie pudełko z informacjami, jest bardzo potrzebne.

Pudełka można otrzymać m.in. w Urzędzie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, departamencie spraw społecznych przy ul. Bema 60/1, a także w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Świętego Rocha 3.

Podobne "pudełka życia" funkcjonują także w innych miastach m.in. w Łodzi i Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR