Białystok: konkurs na bezpłatną pomoc seniorom bez rozstrzygnięcia

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 czerwca 2018 09:09


Białystok: konkurs na bezpłatną pomoc seniorom bez rozstrzygnięcia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na razie nie będzie w Białymstoku realizowany program bezpłatnej pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w drobnych naprawach domowych. Miasto przeznaczyło na półroczną akcję 50 tys. zł. Konkurs ofert nie został jednak rozstrzygnięty.

Zadanie dotyczy "zwiększenia poziomu bezpieczeństwa osobistego seniorów (w wieku 65 lat i więcej - PAP) w miejscu ich zamieszkania poprzez udzielenie wsparcia w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych, ograniczających wystąpienie zagrożenia dla zdrowia z powodu niesprawności instalacji, sprzętów i urządzeń domowych". Z akcji mają też skorzystać osoby niepełnosprawne lub schorowane, mieszkające samotnie.

Zakres konsultacji technicznych i drobnych napraw miałby obejmować usługi, które nie wymagają wiedzy specjalistycznej. Chodzi m.in. o naprawy klamek, zamków, regulację drzwi i okien, wymianę baterii w urządzeniach, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, półek. Projekt nie obejmuje napraw, które powinny być wykonane na rzecz mieszkańców na podstawie umów ze wspólnotą lub spółdzielnią mieszkaniową.

Miasto chciało z takim programem ruszyć od 1 lipca i prowadzić go do końca roku. Zadaniem wybranego podmiotu miała być weryfikacja zgłoszenia i zlecanie pracy fachowcom i wolontariuszom.

Magistrat oczekiwał na zgłoszenia do konkursu organizacji pozarządowych i fundacji, które chciałyby organizować taką pomoc doraźną. Zgłosił się jednak tylko jeden podmiot, który w dodatku nie spełnił wymagań formalnych. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w białostockim magistracie, będzie ogłoszony kolejny konkurs, ale programu nie uda się już wprowadzić od 1 lipca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR