Białystok: ogłoszono konkurs na "złotą rączkę" dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   24 stycznia 2019 10:01


Białystok: ogłoszono konkurs na "złotą rączkę" dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do 11 lutego organizacje pozarządowe zainteresowane prowadzeniem w Białymstoku programu bezpłatnej pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w drobnych naprawach domowych - mogą zgłaszać swoje oferty w magistracie. Kolejna edycja projektu ruszy w marcu.

Projekt pierwszy raz był realizowany w Białymstoku od sierpnia do grudnia 2018 r. Pomysł sprawdził się, stąd miasto chce go kontynuować. W budżecie na 2019 r. zarezerwowano na ten cel 50 tys. zł, a projekt ma być realizowany od 1 marca do 31 sierpnia - powiedziała w środę (23 stycznia) dziennikarzom rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Obecnie ogłoszono konkurs na prowadzenie tego programu, który dotyczy "zwiększenia poziomu bezpieczeństwa osobistego seniorów (w wieku 65 lat i więcej - PAP) w miejscu ich zamieszkania poprzez udzielenie wsparcia w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych, ograniczających wystąpienie zagrożenia dla zdrowia z powodu niesprawności instalacji, sprzętów i urządzeń domowych". Z akcji mogą też korzystać samotnie mieszkające osoby niepełnosprawne lub schorowane.

Zakres konsultacji technicznych i drobnych napraw obejmuje usługi niewymagające wiedzy specjalistycznej. Chodzi np. o naprawy klamek, zamków, regulację drzwi i okien, wymianę baterii w urządzeniach, przymocowanie luster, obrazów, karniszy i półek. Projekt nie obejmuje napraw, które powinny być wykonane na rzecz mieszkańców na podstawie umów ze wspólnotą lub spółdzielnią mieszkaniową.

Organizacje pozarządowe mogą składać oferty do 11 lutego.

Miasto poinformowało, że przez pięć miesięcy działania programu w 2018 r. z pomocy "złotej rączki" seniorzy skorzystali ponad 80 razy. Zlecenia dotyczyły m.in. regulacji okien i drzwi balkonowych, wymiany klamek w drzwiach, czyszczenia syfonu i wyregulowania baterii w łazience, naprawy rolet, przyklejenia listwy przypodłogowej czy zamontowania regału lub wieszaków w łazience.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR