Białystok: starsi bez darmowych szczepionek. Winna niefrasobliwość urzędników?

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   07 października 2016 11:23


Białystok: starsi bez darmowych szczepionek. Winna niefrasobliwość urzędników? W roku 2016 starsi mieszkańcy Białegostoku nie mają dostępu do darmowych szczepień na grypę. Fot. Tomcio77/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W budżecie Białegostoku na ten rok nie przewidziano funduszy na szczepienia osób starszych na grypę, mimo że rok wcześniej miasto sfinansowało szczepionki. Radni pytani przez Gazetę Wyborczą o powód braku takiego programu mówili, że rozmowy o pieniądzach najzwyczajniej im umknęły.

W tegorocznym budżecie już na pewno nie znajdą się pieniądze na darmowe szczepionki dla seniorów, ale miejscy radni zreflektowali się i nie chcą popełnić tego samego błędu, planując wydatki na przyszły rok - informuje GW.

W roku 2015 na darmowe szczepienia starszych mieszkańców przeciwko grypie miasto przeznaczyło ok. 173 tys. zł. Przygotowano 5 tys. szczepionek, wykorzystano 4 tys. Jak jednak tłumaczy GW Kamila Busłowska z biura komunikacji społecznej w białostockim magistracie, brak takiej pozycji w tegorocznym budżecie "być może wynika z małego zainteresowania tymi szczepieniami" - i argumentuje, że rok wcześniej jednak tysiąc szczepionek zostało niewykorzystanych.

Niektórzy radni z kolei przyznali, że rozmowy o pieniądzach na szczepionki przeznaczone dla seniorów najzwyczajniej im umknęły. Zapewniają jednak, że naprawią ten błąd i w roku 2017 miasto wróci do finansowania szczepień.

Więcej: www.bialystok.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR