Białystok: weszła w życie Karta Aktywnego Seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   01 czerwca 2015 14:08


Białystok: weszła w życie Karta Aktywnego Seniora

Zniżki do miejskich placówek sportowo-rekreacyjnych i placówek kultury wprowadza Karta Aktywnego Seniora, która od poniedziałku (1 czerwca) obowiązuje w Białymstoku. Prawo do niej mają mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat.

Wprowadzenie Karty Aktywnego Seniora białostoccy radni przegłosowali pod koniec marca. W swoim założeniu program pod taką nazwą ma "przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu seniorów poprzez zwiększenie dostępności do korzystania z oferty kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej oraz profilaktyki zdrowotnej i komunikacji zbiorowej" w Białymstoku.

W tym mieście taką kartę może otrzymać ok. 62 tys. osób. Będzie ona wydawana bezpłatnie i bezterminowo; będzie ważna z dokumentem tożsamości.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podkreśla słowo "aktywny" w nazwie programu. Jak mówił w poniedziałek dziennikarzom, na razie będą to zniżki na imprezy organizowane przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji i miejskie placówki kultury. Zachęcał też podmioty prywatne do podpisywania porozumień z miastem, podobnie jak w przypadku Karty Dużej Rodziny.

W założeniach, karta ma też umożliwiać grupie tych posiadaczy Karty Aktywnego Seniora, którzy mają najniższe dochody, zakup specjalnego rocznego biletu komunikacji miejskiej.

Przy głosowaniu uchwały była też mowa o specjalnych zdrowotnych programach profilaktycznych dla seniorów. Truskolaski dodał, że tu potrzebne są przygotowania, m.in. takie programy muszą zostać zaopiniowane przez specjalistów. - To nie zależy tylko od nas, to jest cała procedura, ale będziemy starali się, żeby dostępność do nich zwiększyć - dodał prezydent Białegostoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.