Błaszczak: obniżenie emerytur dotyczy tylko funkcjonariuszy SB

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 grudnia 2016 14:55


Błaszczak: obniżenie emerytur dotyczy tylko funkcjonariuszy SB Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt ustawy "dezubekizacyjnej" dotyczy SB, a nie milicjantów i strażaków - powiedział w środę (14 grudnia) szef MSWiA Mariusz Błaszczak w sejmowej debacie nad ustawą zmniejszającą emerytury b. funkcjonariuszy służb PRL.

- Ta ustawa dotyczy SB, nie dotyczy milicjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej, dotyczy funkcjonariuszy Służb Bezpieczeństwa, która była zbrojnym ramieniem władzy totalitarnego państwa, władzy podległej Moskwie - powiedział Błaszczak.

Jako kuriozalne określił wypowiedzi "o uczciwych Polakach z SB". - Nie było takiego przykładu, a jeżeli nawet ktoś się pojawił, to ma na podstawie tej ustawy szansę - dodał, wskazując na przepis wyłączający stosowanie ustawy, jeżeli dana osoba udowodni, że przed 1990 r. bez wiedzy przełożonych wspierała działalność na rzecz niepodległości.

Jak powiedział, jego ugrupowanie zawsze opowiadało się za dekomunizacją. - To jest nasz cel. My będziemy przeprowadzać tego rodzaju zmiany, bo my nie jesteśmy uwikłani tak jak inni w jakieś dziwne zależności, w jakieś dziwne interesy. Zrobimy to konsekwentnie - zadeklarował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR