Bydgoszcz: świeża karta seniora już zainteresowała naciągaczyJW/Rynek Seniora - 13 grudnia 2016 09:47


Bydgoski magistrat ostrzega przed fałszywą ulotką rozdawaną na terenie miasta. Informuje ona o rzekomych zniżkach dla posiadaczy dopiero co wprowadzonej karty seniora.

- Informujemy i ostrzegamy, że na terenie miasta rozdawana jest fałszywa ulotka informująca o partnerach Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Informacje tam zawarte w całości są nieprawdziwe - ostrzegają miejscy urzędnicy.

Magistrat wyjaśnia, że na ulotkach zamieszczona jest lista punktów handlowo-usługowych, które miałyby udzielać zniżek na podstawie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Informacja opatrzona jest herbem Bydgoszczy oraz flagą Unii Europejskiej i napisem „Fundusz spójności”.

- Jest to w całości nieprawdziwa informacja. Wprowadza mieszkańców oraz osoby zainteresowane programem w błąd. Miasto Bydgoszcz nie ponosi odpowiedzialności za treść fałszywych ulotek informacyjnych, nieznane jest również źródło ich pochodzenia - pisze urząd.

Prawdziwa i aktualna lista zniżek udzielanych na podstawie Bydgoskiej Karty Seniora 60+ dostępna jest w punktach dystrybucyjnych programu (urząd miasta i bydgoskie MOPS-y) oraz TUTAJ (stan na 13 grudnia 2016 r.). Zniżki są na bieżąco aktualizowane na stronie www.bydgoszcz.pl w zakładce miasto/strefa seniora.

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu "Bydgoska Karta Seniora 60+" został włączony do porządku obrad sesji rady miasta w ostatnim tygodniu października br. Władze zapowiedziały wówczas, że program wejdzie w życie listopadzie i obejmie nawet 80 tys. starszych mieszkańców. Obietnice zostały dotrzymane i od niedana można składać wnioski o wydanie karty seniora.