Bydgoszcz: świeża karta seniora już zainteresowała naciągaczy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   13 grudnia 2016 09:47


Bydgoszcz: świeża karta seniora już zainteresowała naciągaczy W Bydgoszczy nieznane osoby rozdają fałszywą listę zniżek, powołując się na oficjalną kartę seniora. Fot. Kai Hendry/Flickr.com (CC BY 2.0)

Bydgoski magistrat ostrzega przed fałszywą ulotką rozdawaną na terenie miasta. Informuje ona o rzekomych zniżkach dla posiadaczy dopiero co wprowadzonej karty seniora.

- Informujemy i ostrzegamy, że na terenie miasta rozdawana jest fałszywa ulotka informująca o partnerach Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Informacje tam zawarte w całości są nieprawdziwe - ostrzegają miejscy urzędnicy.

Magistrat wyjaśnia, że na ulotkach zamieszczona jest lista punktów handlowo-usługowych, które miałyby udzielać zniżek na podstawie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Informacja opatrzona jest herbem Bydgoszczy oraz flagą Unii Europejskiej i napisem „Fundusz spójności”.

- Jest to w całości nieprawdziwa informacja. Wprowadza mieszkańców oraz osoby zainteresowane programem w błąd. Miasto Bydgoszcz nie ponosi odpowiedzialności za treść fałszywych ulotek informacyjnych, nieznane jest również źródło ich pochodzenia - pisze urząd.

Prawdziwa i aktualna lista zniżek udzielanych na podstawie Bydgoskiej Karty Seniora 60+ dostępna jest w punktach dystrybucyjnych programu (urząd miasta i bydgoskie MOPS-y) oraz TUTAJ (stan na 13 grudnia 2016 r.). Zniżki są na bieżąco aktualizowane na stronie www.bydgoszcz.pl w zakładce miasto/strefa seniora.

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu "Bydgoska Karta Seniora 60+" został włączony do porządku obrad sesji rady miasta w ostatnim tygodniu października br. Władze zapowiedziały wówczas, że program wejdzie w życie listopadzie i obejmie nawet 80 tys. starszych mieszkańców. Obietnice zostały dotrzymane i od niedana można składać wnioski o wydanie karty seniora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.