Była prezes NFZ wiceprezydentem Poznania. Zajmie się problemami seniorów
Autor: gazeta.pl/RynekSeniora   14 stycznia 2015 08:51

Była wiceminister zdrowia i była prezes NFZ Agnieszka Pachciarz zajmie się m.in. sprawami seniorów jako nowy wiceprezydent Poznania.

Formalnie Pachciarz wciąż jest prezesem Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Uniwersytetu Medycznego. Pracę w urzędzie zacznie dopiero 9 lutego. Będzie jednym z czterech wiceprezydentów Poznania.

Jak powiedziała we wtorek (13 stycznia) na konferencji prasowej, zamierza się skupić m.in. na problemach seniorów.

- Poznań ma największą, spośród wszystkich dużych miast w kraju, populację osób powyżej 65. roku życia. Wyzwaniem jest sprostanie oczekiwaniom tej części mieszkańców w zakresie opieki społecznej, zdrowotnej, by to było miasto przyjazne seniorom. Naszym celem powinno być większe skoordynowanie opieki zdrowotnej i społecznej. Bywa tak, że obecnie tej koordynacji brakuje - powiedziała.

W jej kompetencjach znajdzie się kierowanie miejską polityką zdrowotną, społeczną i mieszkaniową.

Prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił ją we wtorek dziennikarzom. - Podjąłem taką decyzję, biorąc pod uwagę doświadczenie pani Pachciarz w trudnym i ważnym z punktu widzenia polityki miasta obszarze zdrowia - uzasadniał jej nominację

Agnieszka Pachciarz urodziła się 6 lutego 1973 w Jarocinie (Wielkopolskie). Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od 2004 roku wykonuje zawód radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie medycznym. Współpracowała m. in. z samorządem lekarskim, samorządem terytorialnym, Kasami Chorych i Narodowym Funduszem Zdrowia.

W ostatnich latach zarządzała dwoma wielkopolskimi szpitalami, pełniąc najpierw funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy (od 2005 r.) a następnie (od 2009 r.) była prezesem zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego Spółki z o.o.

W marcu 2012 roku została powołana na stanowisko wiceministra zdrowia. Trzy miesiące później została prezesem NFZ. W grudniu 2013 roku została odwołana z tej funkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.