Caritas będzie walczyć z wykluczeniem cyfrowym

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   06 lipca 2016 10:51


Caritas będzie walczyć z wykluczeniem cyfrowym Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ruszył projekt „Cyfrowy senior - niewykluczony”, który realizuje - w ramach programu ASOS - Caritas Archidiecezji Białostockiej. Podczas szkolenia osoby po 60 r.ż. będą mogły m.in. nauczyć się obsługi komputera.

Seniorzy biorący udział w projekcie dowiedzą się, jak robić zakupy "na odległość", jak wykorzystywać komputer w codziennym życiu, jak korzystać z poczty e-mail i komunikatorów internetowych - ale nie tylko.

Organizatorzy przewidzieli również edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z usług bankowych w kontekście działalności parabanków, unikania oszustów (m.in. działających metodą "na wnuczka"), praw przysługujących konsumentom oraz korzystania z tabletu czy smartfona.

Zapisy trwają do końca lipca 2016 r., a zajęcia ruszą już w sierpniu. Szczegołowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 505 965 634. W zajęciach mogą wziąć starsi mieszkańcy ośmiu gmin woj. podlaskiego: Kuźnicy Białostockiej, Gródka, Supraśla, Choroszczy, Turośni Kościelnej, Szudziałowa, Krynek i Juchnowca Kościelnego.

Szkolenie potrwa pięć dni, a w jego ramach uczestnicy będą mieli zapewniony obiad i poczęstunek oraz - w przypadku osób zamieszkujących w dużej odległości od miejsca szkolenia - transport. W trakcie zajęć zapewnione zostaną komputery.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020.

Caritas Archidiecezji Białostockiej została ustanowiona w dniu 23 stycznia 1991 r. Jest organizacją charytatywną kościoła katolickiego, której misją jest niesienie pomocy potrzebującym, ubogim i wykluczonym społecznie, m.in. osobom w podeszłym wieku i niepełnosprawnym. Organizacja prowadzi specjalistyczne placówki i centra pomocy oraz realizuje szereg programów i akcji. Jak deklaruje, stara się udzielać pomocy wszystkim - bez względu na ich poglądy polityczne, wyznanie, światopogląd czy płeć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR