Centra dla seniorów i budowa wind wśród propozycji Trzaskowskiego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 sierpnia 2018 09:36


Centra dla seniorów i budowa wind wśród propozycji Trzaskowskiego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dzielnicowe centra dla seniorów, budowa centrum geriatrii, wprowadzenie pilotażowego programu budowania wind i program "złota rączka" dla seniorów - to niektóre z propozycji kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dla stołecznych seniorów.

Podczas piątkowej konferencji (24 sierpnia) zorganizowanej przed Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na warszawskiej Woli, Trzaskowski podkreślił, że najważniejszym punktem jego programu dla seniorów będzie budowa przeznaczonych dla nich dzielnicowych centrów, gdzie osoby starsze będą mogły spędzić czas wolny czy skorzystać z porady lekarza.

- Takie centra chcielibyśmy budować we wszystkich dzielnicach Warszawy w miarę możliwości - zadeklarował kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej.

Wśród jego kolejnych propozycji jest powstanie centrum geriatrii, z czym wiąże się możliwość przeprowadzania bilansu zdrowia przez siedemdziesięciolatków i osiemdziesięciolatków na koszt miasta.

Trzaskowski zadeklarował również chęć stworzenia pilotażowego programu budowy wind m.in. w trzypiętrowych i czteropiętrowych budynkach. Pytany o szczegóły tego projektu przez jedną z mieszkanek Woli odpowiedział, że program miałby dotyczyć budowy dwustu lub trzystu wind.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaznaczył również, że chciałby stworzyć program "złota rączka dla seniora". - Czasami dzieje się tak, że wypada szyba, że trzeba zmienić żarówki, wbić gwóźdź albo naprawić armaturę. Tego typu "proste naprawy" nie są proste dla seniorów - mówił.

- Nasze propozycje są też takie, żeby znaleźć asystentów na osiedlach, którzy będą pomagali dotrzeć do seniorów, będą pomagali w realizacji ich potrzeb, również myślimy o transporcie dla seniorów - dodał Trzaskowski.

Trzaskowski dopytywany o szczegóły projektu dot. transportu dla seniorów poinformował, że dotyczyłby on około dwóch darmowych przejazdów taksówką w miesiącu dla każdego warszawskiego seniora.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w piątek weźmie także udział w zakończeniu Olimpiady Seniorów i Osób z Niepełnosprawnościami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR