Chcieli okraść starszego mężczyznę, bo... odebrał emeryturę. 83-latek nie żyjeonet.pl/Rynek Seniora - 03 lutego 2016 10:55


29 stycznia w Jastarni dwaj mężczyźni napadli na 83-latka, żeby go okraść. W wyniku pobicia i poniesionych obrażeń - emerytowany nauczyciel zmarł w karetce.

Policjanci bardzo szybko ustalili potencjalnych sprawców. To 43- i 32-letni mieszkańcy Jastarni. Zostali już przesłuchani przez śledczych.

Jeden ze sprawców usłyszał zarzuty rozboju i pobicia za skutkiem śmiertelnym, a drugi – usiłowania rozboju. Młodszemu z zatrzymanych grozi od 3 do 15 lat więzienia. Drugi z mężczyzn może spędzić w więzieniu od 2 do 12 lat.

Chcieli okraść starszego mężczyznę, bo tego dnia... odebrał emeryturę. Młodszy z zatrzymanych wszedł do mieszkania ofiary, a drugi stał na tzw. "czatach".

Podczas próby kradzieży, prawdopodobnie doszło do bójki między sprawcą a ofiarą. 83-latek odniósł ciężkie obrażenia twarzy i połamane kości czaszki. Śledczy zakładają, że złodzieje znali starszego mężczyznę. Nie planowali go zabić.

Prokuratura złoży wniosek do sądu o trzymiesięczny areszt dla obu zatrzymanych.

Więcej: www.onet.pl