Chorzów i Nowy Sącz będą współpracować na rzecz seniorów
Autor: DKX, UM Chorzów/Rynek Seniora   22 stycznia 2015 08:59

24 stycznia prezydenci Chorzowa (Śląskie) i Nowego Sącza (Małopolskie) podpiszą porozumienie o współpracy w zakresie polityki senioralnej  Tak powstaje sieć współpracy z gminami w całej Polsce.

Przypomnijmy: pierwsze porozumienie władze Chorzowa podpisały z gminą Jordanów. - Od tego zaczęła się budowa sieci miast, z którymi chcemy współpracować w zakresie tworzonych programów skierowanych do osób starszych - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów i osób niepełnosprawnych.

Kolejnym miastem jest Nowy Sącz.  Oba miasta będą wspólnie tworzyć ciekawe akcje, organizować wymiany seniorów. 24 stycznia prezydenci Chorzowa i Nowego Sącza podpiszą porozumienie o współpracy.

Następnie o godz. 16. 00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się gala Chorzowskiej Akademii Seniora. Właśnie zakończył się pierwszy semestr akademii, co zostanie podsumowane podczas gali.    Seniorzy wzięli udział w setkach warsztatów i szkoleń.

W styczniu zaprezentowana zostanie oferta drugiego semestru i plan zajęć w dzielnicowych akademiach seniora. Będzie także wydarzenie kulturalne: w finale zaprezentowany zostanie spektakl „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata. 

Chorzowska Akademia Seniorów ruszyła we wrześniu 2014 r. Emerytom zaoferowano setki godzin warsztatów, spotkań ze specjalistami i trenerami. Z nielicznymi wyjątkami wszystkie zajęcia, spotkania, warsztaty, wycieczki w ramach CAS są bezpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.