Chybicka: seniorzy powinni mieć wpływ na wydatki z budżetu miasta

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   20 października 2017 15:28


Chybicka: seniorzy powinni mieć wpływ na wydatki z budżetu miasta Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Seniorzy powinni mieć większy wpływ na wydatki z budżetu miasta i większy dostęp do dóbr kultury oraz do ochrony zdrowia - oceniła Alicja Chybicka poseł PO i kandydatka na prezydenta Wrocławia.

Chybicka na konferencji prasowej w piątek (20 października), którą zorganizowała z okazji Europejskiego Dnia Seniora, podkreśliła, że w jej ocenie władze Wrocławia zbyt mało uwagi i funduszy poświęcają na seniorów.

- Moja przyszła prezydentura będzie pod dyktando trzech zagadnień: zdrowie wrocławian, walka ze smogiem oraz poprawa transportu miejskiego. Problemy seniorów są szczególnie ważne, bo ludzi w starszym wieku przybywa, a ich życie wcale nie jest łatwe - powiedziała Chybicka.

Jej zdaniem, obecnie władze Wrocławia zbyt mało robią z myślą i dla seniorów. Chybicka zaproponowała, by już na przyszłoroczny budżet miasta organizacje zrzeszające seniorów miały wpływ bezpośredni, czyli decydowały o wydatkach tej kwoty, którą samorząd ma zamiar przeznaczyć na wydatki celowe.

- Moim zdaniem to właśnie seniorzy wiedzą najlepiej, na co potrzeba wydawać te pieniądze. I to oni powinni zaopiniować te wydatki. Potrzebny jest większy dostęp do kultury, do ochrony zdrowia oraz więcej tramwajów niskopodłogowych, by nie było problemów z wsiadaniem do komunikacji zbiorowej - powiedziała Chybicka.

W jej ocenie, w najbliższym czasie nastąpi zapaść ochrony zdrowia w Polsce i w takiej sytuacji to właśnie samorząd powinien "przejąć niektóre zadania w tej dziedzinie".

- Jeśli rezydenci nie dogadają się z rządem i wyjadą, to naprawdę nastąpi zapaść. Samorząd Wrocławia obecnie przeznacza 3 mln zł na profilaktykę i bardzo dobrze. Jednak potrzebujemy dodatkowych działań w ochronie zdrowia np. zatrudnienia specjalistów w trzech miejskich przychodniach, by dzięki temu zmniejszyć kolejki - mówiła Chybicka.

Prof. Chybicka jest posłem Platformy Obywatelskiej i ordynatorem Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei". To największy i najnowocześniejszy ośrodek, który leczy białaczkę. Rocznie wykonuje najwięcej przeszczepów szpiku w Europie. Klinika jest częścią Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR