Co prezydent Starachowic obiecał seniorom?
Autor: ONET/rynek Seniora   27 listopada 2015 11:19

Mija pierwszy rok kadencji prezydenta Starachowic (Świętokrzyskie). W kampanii wyborczej Marek Materek obiecywał, że powoła m.in Centrum Aktywności Seniora. Czy te zapowiedzi zostały zrealizowane?

Prezydent w rozmowie z portalem onet.pl zwraca uwagę, że w lipcu Gmina Starachowice otrzymała certyfikat "Starachowice Gmina Przyjazna Seniorom" oraz najwyższe w województwie dofinansowanie w wysokości 262 tys. zł na realizację wieloletniego rządowego programu "Senior-Wigor" na lata 2015-2020.

Prezydent podkreśla, że zlecił opracowanie założeń polityki senioralnej w mieście do 2020 roku. W tworzonym właśnie Domu Senior-WIGOR znajdą swoje stałe siedziby Starachowicka Rada Seniorów oraz Starachowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obecnie trwa remont pomieszczeń w Galerii "Skałka".

- Powołałem także Zespół do spraw Polityki Senioralnej. Docelowo planowane jest utworzenie Starachowickiego Centrum Seniorów obejmującego tworzony Dom Senior-WIGOR wraz z Klubem Seniora, Starachowicką Radę Seniorów - mówi prezydent Marek Materek.

Kolejne z założeń polityki senioralnej realizowane w mieście to koordynowanie i wspieranie działań organizacji trzeciego sektora, w tym również pomoc w tworzeniu spółdzielni socjalnych o profilu opiekuńczym, "jako ważnego czynnika ekonomii społecznej oraz ich branżowe grupowanie wokół najważniejszych obszarów potrzeb naszego społeczeństwa w tym seniorów oraz osób niepełnosprawnych".

Materek  zaznacza, że istotne jest wypracowanie wysokich standardów usług dla seniorów oraz objęcie różnymi formami wsparcia jak największej ich liczby. 

Więcej: www.onet.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.