Częstochowa: szpital z policją organizują akcję #UwazajSeniorzeKL/Rynek Seniora - 08 lutego 2018 11:18


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie wraz z Komendą Miejską Policji organizują akcję informacyjną #UwazajSeniorze, która ma wzmóc czujność przebywających w szpitalu na wypadek ewentualnych kradzieży.

Jest to apel o zwrócenie szczególnej uwagi na swoje torby, torebki z portfelem czy dokumentami, telefony komórkowe, tablety czy laptopy - informuje Anna Ginał, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.

Wizyta w poradni specjalistycznej, odbiór wyników badań, przybycie do szpitala na planowy zabieg operacyjny to stresogenne sytuacje, szczególnie dla seniorów. W tłumie, korzystając z nieuwagi, zamieszania można łatwo stworzyć potencjalnemu złodziejowi okazję do wzbogacenia się naszym kosztem.

Stąd apel szpitala i przypomnienie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

- Bywa, że pacjenci zabierają ze sobą do szpitala duże sumy pieniędzy, kosztową biżuterię, drogi sprzęt elektroniczny. Warto się zastanowić, czy to wszystko jest na pewno na oddziale potrzebne - zwraca uwagę dr Michał Kępa, neurolog ze szpitala im. NMP w Częstochowie.

Akcja informacyjna dla seniorów obejmie wszystkie oddziały szpitalne oraz poradnie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie przy ulicy Bialskiej. Będzie miała miejsce w piątek (9 lutego) od godziny 11.