Częstochowa: wkrótce ruszy infolinia dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 czerwca 2016 16:34


Częstochowa: wkrótce ruszy infolinia dla seniorów Od 4 lipca ruszy "infolinia senioralna", dzięki której osoby starsze będą mogły skorzystać z porad i wsparcia. Fot. PTWP Piotr Waniorek

W poniedziałek (4 lipca) w Częstochowie uruchomiona zostanie infolinia dla seniorów, dzięki której osoby starsze będą mogły uzyskać informacje m.in. o swoich uprawnieniach czy przywilejach. To element zainaugurowanej tam właśnie kampanii społecznej "Polska Przyjazna Osobom Starszym".

Zdaniem inicjatora akcji senatora Ryszarda Majera (PiS), działania na rzecz seniorów przede wszystkim mają wspierać ich aktywizację i udział w życiu społecznym, rozwój opieki nad nimi oraz dostęp do informacji. - Aby te elementy mogły funkcjonować, potrzebna jest informacja o tym, co osoba starsza może uzyskać, z czego może korzystać, jakie ma uprawnienia - podkreślił senator.

Dlatego w Częstochowie i w ościennych powiatach wkrótce rozpoczną się cykle spotkań dla seniorów, a od poniedziałku ruszy "senatorska infolinia senioralna", dzięki której osoby starsze będą mogły skorzystać z porad i wsparcia. - Będziemy w ten sposób informowali osoby starsze o ich uprawnieniach, ich prawach, a w sytuacjach krytycznych będziemy podejmowali interwencje - wyjaśnił senator.

Porady i wsparcie osoby starsze z regionu częstochowskiego będą mogły uzyskać w poniedziałki w godz. 8-16 pod numerem: 512 652 800.

Początkowo infolinię obsługiwać będą pracownicy biura senatorskiego. - A jeśli będzie taka potrzeba, będziemy tę obsadę zwiększać o psychologa, prawnika czy innych specjalistów - dodał Majer.

Jego zdaniem pomysł tego typu "telefonu interwencyjnego" przyjmie się, a w przyszłości być może zainteresują się też nim inne regiony czy województwa.

We wtorkowej (28 czerwca) inauguracji kampanii wzięła udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska, która podkreśliła, że kampanie skierowane do osób starszych sprzyjają uwrażliwianiu społeczeństwa na ich potrzeby oraz zwiększają poczucie bezpieczeństwa seniorów.

- Polska jest przyjazna seniorom, ale potrzebna jest zmiana w świadomości społecznej w podejściu do osób starszych, które często są też zagubione w różnego rodzaju procedurach czy przepisach prawnych - zaznaczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.