Darmowa "złota rączka" rozchwytywana przez seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Seniora   10 października 2016 09:55


Darmowa "złota rączka" rozchwytywana przez seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na początku września 2016 r. w Poznaniu ruszył program „złota rączka”. Na pilotaż polegający na drobnych naprawach miasto przeznaczyło 10 tys. zł, co miało wystarczyć na ok. 50-60 wizyt w domach osób starszych. Wystarczyło - tyle że pula wyczerpała się już po kilku dniach.

Starsze małżeństwa, osoby samotne, chore, niedołężne, w wieku pow. 65 lat, mogły skorzystać z bezpłatnych, drobnych napraw domowych. Wystarczyło, że zgłosili usterkę pod numer Poznań Kontakt. Pracownik miejskiego call center przekazywał informację Stowarzyszeniu Medycyna Polska, która koordynowało program pilotażowy i zatrudniało „złotą rączkę”. Stowarzyszenie ustalało m.in. termin wizyty fachowca, precyzowało rodzaj usterki.

Na pilotaż „złotej rączki” miasto przeznaczyło 10 tys. zł. Usługi miały być świadczone do wyczerpania pieniędzy. Szacowano, że uda się za nie wykonać ok. 50-60 napraw.

Jak informuje Głos Wielkopolski, pula wyczerpała się już w ciągu pierwszych dni, ale zgłoszenia nadal są rejestrowane. Konrad Zawadzki, dyrektor Biura Kontakt Poznań, precyzuje, że na początku pilotażu było kilkanaście telefonów dziennie, teraz po kilka.

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, zapowiada, że jeszcze w roku 2016 miasto przekaże dodatkowe pieniądze, aby wszyscy seniorzy, którzy się zgłosili, taką pomoc otrzymali.

Z kolei Monika Szelągiewicz ze Stowarzyszenia Medycyna Polska zdradza, że przygotowała kolejny tego rodzaju program. Zamierza zabiegać o grant od miasta na usługi „złotej rączki” tylko na terenie Starego Miasta, ponieważ właśnie z tej części Poznania było najwięcej zgłoszeń od seniorów.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR