Darmowy internet popularny wśród starszych. Jest decyzja UKE o jego dalszych losach

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW, UKE/Rynek Seniora   22 listopada 2016 13:22


Darmowy internet popularny wśród starszych. Jest decyzja UKE o jego dalszych losach Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

22 listopada oficjalnie została przekazana decyzja Prezesa UKE, dzięki której Aero2 nadal będzie mieć obowiązek świadczenia usługi bezpłatnego dostępu do internetu - BDI.

W związku z decyzją prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka Aero2 może przedłużyć działanie bezpłatnego dostępu do internetu (BDI).

Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI w obecnej formie 21 grudnia 2016 r. Bezpłatny dostęp świadczony jest od 10 maja 2011 r. i dzięki współpracy pomiędzy Aero2 oraz prezesem UKE będzie świadczony w kolejnych latach. 

Średnia wieku użytkowników bezpłatnego internetu od Aero2 to niespełna 40 lat - z bezpłatnej sieci korzysta sporo osób starszych. które nie potrzebują szybkiego łącza. 

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps. Taka szybkość powinna wystarczyć do przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy też bezproblemowego załatwienia spraw on-line.

Spółka Aero2 już pod koniec 2013 r. informowała, że w swojej bazie ma zarejestrowanych ponad 700 osób w wieku 80-90 lat, a najstarsza użytkowniczka tej sieci ma 104 lata. Według różnych źródeł aktualnie karty Aero2 ma od 400 do 600 tys. użytkowników BDI. 

Piotr Janik, członek zarządu spółki Aero2 podkreśla, że BDI trafia w potrzeby zarówno młodych odbiorców, jak i osób dojrzałych oraz seniorów. Zauważa, że taki rodzaj dostępu do sieci stał się ważnym elementem walki z wykluczeniem cyfrowym w polskim społeczeństwie. 

Aby korzystać z darmowego Aero2, należy wpłacić depozyt w wys. 20 zł i 7 zł za wysyłkę karty SIM - to jedyne opłaty. Potem co 60 minut trzeba wpisywać tzw. kod captcha (krótki kod przepisywany z obrazka).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR