Długo nie jeździłeś autem i potrzebujesz lekcji "na mieście"? To wbrew prawu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   24 listopada 2016 16:18


Długo nie jeździłeś autem i potrzebujesz lekcji "na mieście"? To wbrew prawu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wiele starszych osób po długiej przerwie w prowadzeniu samochodu chciałoby wziąć u instruktora kilka dodatkowych lekcji, by przypomnieć sobie podstawowe manewry w ruchu ulicznym. Okazuje się, że prawo tego zabrania.

Kierowcy, którzy dawno nie siedzieli za kółkiem i chcą wrócić na ulicę, nie mogą wykupić praktycznych lekcji w szkole nauki jazdy, które odbywałyby się w ruchu miejskim. Z takich usług mogą skorzystać tylko ci, którzy prawa jazdy nie mają. To absurdalny przepis, z którym ministerstwo od dawna nie robi nic - alarmuje Gazeta Wyborcza.

Chodzi o artykuł 112 ustawy o kierujących pojazdami, który mówi, że "szkolenie praktyczne osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym jest prowadzone w ośrodku doskonalenia techniki jazdy". Takie ośrodki to zwykle zamknięte tory, na których kierowcy mogą poćwiczyć jazdę na mokrej nawierzchni czy w utrudnionych warunkach. O wyjechaniu na ulicę nie ma mowy.

Po sygnałach Gazety Wyborczej poseł Artur Soboń (PiS) przyznał, że nie widzi żadnego uzasadnienia dla obecnego kształtu przepisów i deklaruje, że zajmie się tą sprawą. Zmianą przepisów zainteresował się też Stanisław Żmijan (PO), który zapowiedział przygotowanie projektu zmiany ustawy lub interpelacje poselską.

Więcej: www.lublin.wyborcza.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR