Do 13 maja seniorzy przejęli klucze do bram Opola

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Nowa Trybuna Opolska, Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   12 maja 2016 10:20


Do 13 maja seniorzy przejęli klucze do bram Opola Opole już po raz 18. organizują dni seniora - było pierwszym miastem w Polsce, które wpadło na pomysł tego typu imprezy. Fot. www.opole.uw.gov.pl

11 maja 2016 r. rozpoczęły się XVIII Opolskie Dni Seniora w Opolu. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski przy okazji wydarzenia obiecał starszym opolanom, że magistrat wprowadzi kartę seniora, która będzie uprawniała do wielu zniżek. impreza pod hasłem "Wystrzałowy Senior" potrwa do 13 maja.

W środę (11 maja) prezydent Opola wręczył seniorom symboliczne klucze do bram miasta i obiecał wprowadzenie karty seniora, która będzie uprawniała do wielu zniżek, m.in. tańszych biletów na basen, lodowisko.

Czytaj też: Karta Seniora w ramach polityki senioralnej Opola

W tym roku opolscy seniorzy bawią się pod hasłem "Wystrzałowy Senior". Jak informuje Nowa Trybuna Opolska, 12 maja o godz. 10. odbędzie się m.in. spacer po ciekawych zakątkach Opola, poczęstunek i występ grupy teatralno-muzycznej. Uczestnicy imprezy będą mogli wybrać się też z wizytą do miejskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja (będą dwa wejścia - o godz. 10. i 12.)

Na zakończenie imprezy, w piątek (13 maja), od godz. 10. będzie można wziąć udział w bezpłatnej majówce (strzelnica Polskiego Związku Łowieckiego w Grudzicach). W programie są przewidziane m.in. tańce i rozstrzygnięcie konkursu "Dobra woda".

Podczas imprezy w specjalnych "infokioskach" osoby starsze mogą zasięgać informacji nt. "kopert życia", zasad zdrowego żywienia czy spraw związanych ze świadczeniami z ZUS-u.

Gazeta Wyborcza zauważa, że Opole było pierwszym miastem w Polsce, które zorganizowało dni seniora - w roku 2016 to już ich 18. edycja.

Małgorzata Kozak, wicedyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu przypomina w GW, że 18 lat temu na opolskim rynku zgromadziło się 60-70 osób, a obecnie liczba ta "przechodzi w tysiące".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.