Dojrz@łość w sieci: zwycięzcy docenieni za międzypokoleniowe projekty
Autor: MK/Rynek Seniora   20 marca 2015 15:29

Popularyzacja inicjatyw rozwijających umiejętności i zachęcających do korzystania z nowych technologii osoby powyżej 50. roku życia - to cele konkursu „Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki”. Właśnie rozstrzygnięto jego trzecią edycję.

Konkurs organizowany jest przez Koalicję "Dojrz@łość w sieci” oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.  W tej edycji szczególną uwagę zwracano na projekty o międzypokoleniowym charakterze, takie, w które zaangażowana była młodzież.

Tegoroczni laureaci konkursu to Stowarzyszenie Cotopaxi, które nagrodzono za projekt "Późne debiuty” (I miejsce), Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach za działanie "Bobrowniki wczoraj i dziś” (II miejsce) oraz Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini za szkolenia w ramach "e-Senior w ZST-u” (III miejsce). Nagrodę internautów zdobył projekt "Późne debiuty”.

Wyróżnienia przyznano trzem instytucjom. Firmie PRO-MED z Gdańska za innowacyjność i międzynarodowy wymiar działań w ramach projektu "Gry miejskie/City games”. Fundacja Zaczyn realizująca projekt "Zdaniem Seniora” otrzymała Wyróżnienie Lidera Cyfryzacji za wyjątkową wrażliwość na indywidualne potrzeby seniorów oraz ich społeczną aktywizację. Z kolei Biblioteka Galeria Książki z Oświęcimia została doceniona za różnorodność podjętych działań edukacyjnych, od podstawowych po związanych z programowaniem komputerów w ramach działania "Infogeneracja”.

Koalicja Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ "Dojrz@łość w sieci” powstała w marcu 2010 r. z inicjatywy UPC Polska i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.  Koalicja ma charakter nieformalny i jest otwarta na kolejne podmioty, które chciałyby zaangażować się w kampanię na rzecz przeciwdziałania e-wykluczeniu osób starszych.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.