Dolnośląskie: zarzuty dla 84-latka, który w szpitalu zaatakował nożem pacjentówPAP/Rynek Seniora - 29 stycznia 2019 14:23


Świdnicka prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów 84-letniemu Romanowi G., który w niedzielę (27 stycznia) rano ranił nożem w sali szpitalnej dwóch innych pacjentów. Zarzuty zostaną ogłoszone podejrzanemu po tym jak się on "ustabilizuje", gdyż biegli stwierdzili u niego psychozę.

W niedzielę rano na oddziale wewnętrznym jednej z sal świdnickiego szpitala 84-latek ranił nożem dwóch innych pacjentów - 98-letniego mężczyznę oraz 85-latka. Uderzył też interweniującą pielęgniarkę.

Jak powiedział we wtorek PAP Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, prokurator wydał postawianie o przedstawieniu 84-letniemu Romanowi G. trzech zarzutów.

- To próba zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 98-letniego mężczyzny, poprzez zadanie mu 30 ciosów nożem, próba zabójstwa drugiego z mężczyzn oraz uszkodzenia ciała pielęgniarki, która została co najmniej dwukrotnie uderzona w głowę i plecy metalową częścią łóżka szpitalnego - powiedział PAP prokurator.

Dodał, że podejrzany obecnie przebywa w szpitalnej izolatce, a zarzuty zostaną mu przestawione po tym, jak się "ustabilizuje". Z opinii biegłego wynika, że 84-latek jest w stanie psychozy.

Prokurator Rusin dodał, że śledztwo prowadzone jest też w kierunku narażenia pacjentów oraz personelu szpitala w związku z wniesieniem i posiadaniem noża.

- Chcemy sprawdzić, jakie są procedury w szpitalu, czy tu nie doszło do zaniedbań - powiedział prokurator.