DOZ Fundacja konferencją „Wokół mózgu” rozpoczyna cykl spotkań dla osób 60+

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rynek Zdrowia   15 lutego 2018 13:27


DOZ Fundacja konferencją „Wokół mózgu” rozpoczyna cykl spotkań dla osób 60+ Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

DOZ Fundacja dbam o zdrowie, w ramach nowo przyjętej misji pomocy seniorom, opracowała cykl bezpłatnych wykładów i warsztatów dotyczących zdrowia dla osób po 60. roku życia. Pierwsze spotkanie pt. „Wokół mózgu”, odbędzie się 16 lutego 2018 r. w Łodzi w Centrum Handlowym Sukcesja przy Al. Politechniki 1 (poziom -1) w godz. 12.00 - 14.30.

W spotkaniu, podzielonym na tematyczne panele, uznani eksperci omówią rolę aktywnej profilaktyki udaru mózgu, zdrową dietę oraz zaproponują ciekawe ćwiczenia rozwojowe.

Trudności, z którymi muszą radzić sobie osoby starsze, bywają przemilczane. Seniorzy, często zapomniani i pozostawieni sami sobie, zmuszeni są do samodzielnego pokonywania problemów. Ma to szczególne znaczenie biorąc pod uwagę postępujący proces starzenia się polskiego społeczeństwa. Województwo łódzkie, pod względem demograficznym, należy do najstarszych w Polsce. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2016 r. region łódzki zamieszkiwało ponad 544 tys. osób w wieku poprodukcyjnym, co stanowiło 21,8% ogółu mieszkańców regionu . 

Wyrazem realizowanej przez DOZ Fundację misji pomocy seniorom jest rozpoczynający się 16 lutego 2018 r. cykl bezpłatnych konferencji dla osób 60+. Każde ze spotkań dotyczyć będzie innego zagadnienia zdrowotnego, istotnego dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia seniorów. Za wartość merytoryczną spotkań odpowiadać będą cenieni eksperci oraz specjaliści z wybranych dziedzin - lekarze, dietetycy, psychologowie, terapeuci, fizjoterapeuci oraz farmaceuci.

- To bardzo ważne, aby osoby starsze głośno mówiły o swoich potrzebach, a zmiany, jakie zachodzą
w ich organizmach wraz z wiekiem były zrozumiałe dla nich samych oraz ich najbliższych. Kluczowe jest również zachęcenie seniorów do aktywności, zarówno fizycznej, jak i umysłowej - podkreśla Elżbieta Łacina, Członek Zarządu DOZ Fundacji dbam o zdrowie.

„Wokół mózgu” to pierwsze spotkanie z cyklu konferencji organizowanych przez DOZ Fundację dbam o zdrowie. Poświęcone będzie zdrowiu mózgu. Udział wezmą w nim m.in. mgr Adam Siger, Wiceprezes Fundacji Udaru Mózgu, który zwróci uwagę na znaczenie aktywnej profilaktyki
w prewencji udaru mózgu, mgr Izabela Nowak - dietetyk, która opowie o istocie prawidłowego odżywiania dla zachowania zdrowia mózgu oraz dr n. med. Leonard Szafraniec – konsultant wojewódzki ds. psychologii klinicznej, który wyjaśni seniorom, w jaki sposób mogą ćwiczyć swój mózg, by jak najdłużej zachować dobrą formę intelektualną. Uczestnicy będą mogli również wysłuchać rozmowy z dr Moniką Mularską - Kucharek, socjolog, terapeutą, trenerem umiejętności psychospołecznych i współautorką książki „Jesień życia? Wiosna możliwości”, przewodnika dla seniorów, ich rodzin i opiekunów, który pokazuje osobom starszym, jak czerpać satysfakcję z życia i w jaki sposób przezwyciężać trudności, które napotykają na co dzień. Gościem wydarzenia będzie również łódzki Rzecznik ds. Seniorów, p. Celina Maciejewska.

Dodatkową atrakcją dla osób chętnych będą ćwiczenia stymulujące pracę mózgu w postaci gier
i zabaw, w tym wspólne układanie mandali pod okiem studentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Anny Pacholik.

Cykliczne spotkania DOZ Fundacji dbam o zdrowie będą odbywać się regularnie 16-ego dnia każdego miesiąca w łódzkim centrum handlowym Sukcesja przy Al. Politechniki 1 (poziom -1). Każda konferencja, składająca się z wykładów i warsztatów, poświęcona będzie innemu problemowi zdrowotnemu, z którym borykają się osoby starsze.

27 lutego 2018 r. rozpocznie się również cykl spotkań muzycznych dla seniorów.

Partnerami akcji są: DOZ S.A., Sukcesja, Fundacja Udaru Mózgu, Medme.pl oraz Cogninet. DOZ Fundacja dbam o zdrowie powstała w 2007 r. z inicjatywy fundatora – firmy Pelion, by zmierzyć się z problemem barier w dostępie do leków. Dotychczas Fundacja przekazała pomoc o łącznej wartości ponad 10 mln zł. .

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR