Dymisja Agnieszki Pachciarz z funkcji zastępcy prezydenta Poznania

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   12 sierpnia 2015 08:39


Dymisja Agnieszki Pachciarz z funkcji zastępcy prezydenta Poznania Agnieszka Pachciarz odpowiadała m.in. za politykę senioralną Poznania. Fot. Przemysław Turlej, Fllickr.com (CC BY-NC 2.0)

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak przyjął we wtorek rezygnację Agnieszki Pachciarz z funkcji swojego zastępcy. Odpowiadała ona m.in. za realizację polityki senioralnej w tym mieście.

Pachciarz złożyła rezygnację po publikacjach prasowych nt. ujawnienia jej korespondencji z prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

Jak przekazała w komunikacie rzeczniczka prezydenta Hanna Surma, „pani prezydent poinformowała o woli rozwiązania umowy o pracę, przebywając w delegacji”.

Rezygnacja nastąpiła po opublikowaniu przez „Głos Wielkopolski” tekstów dot. ujawnienia korespondencji mailowej prowadzonej przez Pachciarz z prezesem ZKZL. Do sprawy we wtorek wywiadzie prasowym odniósł się prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Potwierdził, że z informacji, jakie uzyskał, wynika, że wiceprezydent Pachciarz i prezes ZKZL mieli uczestniczyć w próbie rozbicia rozmów w sprawie porozumienia pomiędzy PO i SLD we władzach miasta. Kluby na początku lipca zawarły porozumienie programowe.

Jaśkowiak dodał też, że dotarły do niego informacje o nieprawidłowościach mających rzekomo miejsce podczas rekrutacji na stanowisko prezesa ZKZL. Postępowanie swojej zastępczyni nazwał nielojalnością.

Pachciarz we wtorek przebywała w Warszawie. Jak powiedziała PAP, wobec braku możliwości porozumienia z prezydentem Poznania złożyła rezygnację.

 - Niestety, prezydent nie znalazł czasu, by ze mną porozmawiać. Przeczytałam jego wypowiedzi w dzisiejszych mediach, uznałam, że są one jednoznacznie dystansujące się ode mnie. Uznałam, że możliwości współpracy są żadne - powiedziała.

Pachciarz zapewniła, że prasowe doniesienia na jej temat są nieprawdziwe; dodała, że jest „rozczarowana” postępowaniem prezydenta.

- Jednoznacznie chcę powiedzieć, że sugestie o moim wpływie na wybór prezesa ZKZL oraz wpływie na koalicję PO i SLD we władzach miasta są insynuacjami. Jeśli ktoś teraz ma inny pomysł na osobę zarządzającą ZKZL, jest niezadowolony z tego prezesa, niech go odwoła, ale niekoniecznie szukając winnego - dodała.

To druga dymisja zastępcy Jaśkowiaka po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, w których pokonał urzędującego 16 lat Ryszarda Grobelnego. Pod koniec kwietnia tego roku z funkcji zrezygnował Jakub Jędrzejewski. Dymisja była związana ze sprawą rozliczania faktur w samorządowej spółce, którą kierował wcześniej Jędrzejewski. Prezydent miasta przyjął rezygnację swojego zastępcy.

Agnieszka Pachciarz została zastępcą prezydenta Poznania w lutym tego roku. Była wiceminister zdrowia i b. prezes NFZ zajmowała się polityką zdrowotną, społeczną i - do czasu porozumienia z SLD - mieszkaniową. Zapowiadała, że w swojej pracy zamierza się skupić m.in. na problemach seniorów oraz poprawie funkcjonowania szpitalnych oddziałów ratunkowych w miejskich jednostkach.

Agnieszka Pachciarz ma 42 lata, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szefowała placówkom medycznym w Słupcy i w Pleszewie.

W marcu 2012 r. została powołana na stanowisko wiceministra zdrowia. Trzy miesiące później została prezesem NFZ. W grudniu 2013 r. została odwołana z tej funkcji. Przed objęciem funkcji w magistracie byłą prezesem Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.