Dyskusja o tańcu seniorek dla wiceministra: "nie szanujemy osób starszych"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: gazeta.pl/Rynek Seniora   13 grudnia 2016 11:31


Dyskusja o tańcu seniorek dla wiceministra: "nie szanujemy osób starszych" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Jaki minister, takie Hawajki", "Cyrk i bezguście" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się w mediach po występie seniorek z grupy Sen Hawajów, które w piątek (9 grudnia br.) zaprezentowały układ taneczny dla wiceszefa MSWiA. Znalazły się jednak tacy, którzy dostrzegli pozytywną stronę występu, a przy okazji poruszyli problem dyskryminacji ze względu na wiek.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński brał udział w piątek (9 grudnia) w konferencji poświęconej bezpieczeństwu osób starszych. W Białymstoku, gdzie miało miejsce całe wydarzenie, gościa powitała grupa tańca Sen Hawajów działająca przy białostockiej Akademii 50+.

W wielu doniesieniach w mediach i komentarzach internautów odnoszących się do białostockiego występu pojawiły się negatywne reakcje, szczególnie dotyczące wieku pań.

Całą sprawę skomentowała na Facebooku dziennikarka Gazety Wyborczej Katarzyna Kęsicka. Jej zdaniem tego typu oddźwięk obnaża smutną prawdę o Polakach - nie szanujemy osób starszych.

Zauważa, że w Polsce dyskryminuje się osoby starsze o wiele wcześniej, niż mogłoby się wydawać. "Ludzie po 50. są wypychani z rynku pracy i mają największe problemy z jej znalezieniem" - podkreśla i dodaje, że młodsi "irytują się, kiedy muszą dłużej stać w kolejce, bo starsza pani wytęża wzrok nad drobniakami, nie chcą się nimi opiekować i pomagać w pracach domowych, nie mają ochoty z nimi rozmawiać".

Dlatego Kęsicka przyklaskuje tancerkom ze Snu Hawajów. Pozostały aktywne fizycznie, świetnie się bawią, mają swoje hobby. Ale są też inne budujące opinie - zauważa gazeta.pl. 

"Uważam, że starsi ludzie powinni być aktywni, nawet robiąc rzeczy śmieszne, niepoważne i z dystansem do siebie, bo to daje im młodość i zdrowie" - skwitował jeden z internautów. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR