Działania na rzecz osób starszych można zgłosić do konkursu RPO

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   27 czerwca 2016 11:53


Działania na rzecz osób starszych można zgłosić do konkursu RPO Pomysły na rzecz osób starszych można zgłaszać do konkursu Rzecznika Praw Obywatelskich do 30 czerwca 2016 r. do Fot. PROMartin Thomas/Flickr.com (CC BY 2.0)

Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Komisją Ekspertów ds. Osób Starszych zaprasza organizacje społeczne, pracodawców, samorządy oraz inne instytucje i grupy nieformalne realizujące programy na rzecz seniorów do udziału w drugiej edycji konkursu "Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych".

Pomysły do konkursu przyjmowane są do 30 czerwca 2016 r. RPO nie przewiduje nagród finansowych ani rzeczowych, ale zebrane w "Złotej Księdze" dobre praktyki są potem promowane w skali ogólnopolskiej. 

Katarzyna Kaleta-Sennik z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zauważa w Gazecie Wyborczej, że jeżdżąc po kraju RPO Adam Bodnar często dowiaduje się o cennych projektach i inicjatywach na rzecz osób starszych, dlatego zachęca wszystkich, którzy realizują interesujące pomysły, by podzielić się tym z innymi i przysłać zgłoszenie do drugiej edycji konkursu.

Jako przykład wyróżnionego już projektu GW podaje pomysł Stowarzyszenia Akademia Plus 50. To program edukacji osób po 60. r.ż. w Białymstoku. W jego ramach organizowane są zajęcia w klubach osiedlowych: szkoleniowe, informacyjne, aktywizacyjne. Chodzi o to, by ofertą objąć jak najszerszą grupę seniorów możliwie jak najbliżej miejsca zamieszkania. Stowarzyszenie stawia przede wszystkim na współpracę z innymi instytucjami, zwłaszcza publicznymi.

Wszystkie szczegóły dotyczące zgłoszeń, a także informacje o nagrodzonych już dobrych praktykach można znaleźć na stronie www.rpo.gov.pl.

Więcej: www.bialystok.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.