Dzieci edukują rówieśników i dorosłych nt. szacunku dla osób starszych
Autor: DKX/Rynek Seniora   26 lutego 2019 15:47

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębi, biorące udział w programie Mega Misja, postanowiły zwrócić uwagę na pojawiający się problem traktowania człowieka w podeszłym wieku. Uczniowie wraz z opiekunem przygotowali plakat pt. Szacunek dla osób starszych, który ma za zadanie przekonać dzieci, młodzież, dorosłych, że osoby będące seniorami wymagają troskliwej opieki, poszanowania, akceptacji.

Jak przypominają najmłodsi, poprzez różne przedsięwzięcia musimy pamiętać o odpowiedniej kulturze, o której często inni zapominają. Powinno się ciągle wspominać, iż starsze osoby mają dużą wiedzę i są bogate w różne życiowe doświadczenia. Przez to zasługują na wyjątkowe traktowanie.

"Uczmy młodszych od nas, że należy wyrażać szacunek wobec seniorów poprzez okazaną pomoc, właściwe podejście, cierpliwość, wyrozumiałość. Pamiętajmy, żę niekiedy zwykła, krótka rozmowa może sprawić uśmiech na twarzy starszej osoby" - czytamy w nadesłanej informacji.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Może być realizowany w ramach zajęć lub na świetlicy szkolnej. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów.Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR