Dzień otwarty krakowskiego MPK: najwięcej atrakcji dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: krakow.pl/Rynek Seniora   23 września 2016 14:31


Dzień otwarty krakowskiego MPK: najwięcej atrakcji dla seniorów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W najbliższą niedzielę, 25 września od 10:00 do 13:00 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zaprasza na dzień otwarty, organizowany w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3.

Na zajezdnię może przyjść każdy - ci najmłodsi jak i starsi. Właśnie dla tych drugich krakowski przewoźnik przygotował na niedzielę najwięcej atrakcji.

Każdy senior, który odwiedzi zajezdnię tramwajową będzie mógł z bliska zobaczyć, jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują wagony. Pewnie dla wielu osób starszych będzie to okazja, aby przekonać się jak zmienił się krakowski przewoźnik w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat.

Dla odwiedzających będę dostępne nie tylko te najnowocześniejsze pojazdy, które posiada MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70. i 80. XX wieku. Nie zabraknie popularnego Ikarusa, którego pamięta jeszcze wielu mieszkańców Krakowa.

Dodatkowo na zajezdni będzie dostępny tramwaj papieski, którym zaledwie dwa miesiące temu Ojciec Święty podróżował na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży.

Pracownicy MPK zaprezentują także pojazdy inspektorów ruchu, którzy każdego dnia nadzorują kursowanie tramwajów i autobusów oraz nowoczesne pojazdy pogotowia technicznego, które są wykorzystywane np. podczas wykolejeń tramwajów.

Sam poprowadź tramwaj
Te osoby, które rzadko korzystają z komunikacji miejskiej, będą miały okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską.

Seniorzy, którzy nie mają jeszcze prawa do darmowych przejazdów będą mogli też zobaczyć, jak łatwy i bezpieczny jest zakup biletów w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej.

Uczestnicy dni otwartych będą mogli także sami poprowadzić jeden z niskopodłogowych tramwajów Bombardiera. Podczas instrukcji z prowadzenia tego tramwaju dowiedzą się także, jaki skutek ma naciśnięcie przez pasażerów specjalnych przycisków dla osób starszych i niepełnosprawnych zamontowanych na drzwiach oraz w środku pojazdów.

Podczas dnia otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze będą miały także okazję spotkać się z funkcjonariuszami policji i straży miejskiej. Służby porządkowe będą wyjaśniać seniorom jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami. Dla uczestników dnia otwartego MPK zaśpiewają także aktorzy Teatru Ludowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR