Dziś 10. Światowy Dzień Praw Osób Starszych

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MK/Rynek Seniora   15 czerwca 2015 15:25


Dziś 10. Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Już po raz dziesiąty 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Praw Osób Starszych (ang. World Elder Abuse Awareness Day), ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowej Organizacji Zapobiegania Przemocy wobec Osób Starszych (ang. International Network for the Prevention of Elder Abuse, INPEA) i Światowej Organizacji Zdrowia.

 - Organizatorzy i pomysłodawcy Światowego Dnia Praw Osób Starszych pragną zwrócić uwagę na problem nieodpowiedniego traktowania osób w podeszłym wieku oraz na wynikające stąd konsekwencje - zwraca uwagę Stowarzyszenie "mali bracia Ubogich". 

Celem akcji jest propagowanie wiedzy na temat dostępnych form pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz zwrócenie uwagi na problem pozbawiania godności i należytego szacunku ze względu na wiek.

Jedną z inicjatyw podejmowanych w naszym kraju z tej okazji jest konferencja „Prawo osób starszych do ochrony zdrowia i usług socjalnych” organizowana przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.  

Podczas tegorocznego spotkania, które odbędzie się 17 czerwca w Olsztynie przedstawione zostaną zagadnienia związane z uprawnieniami seniorów w obszarze ochrony zdrowia i usług socjalnych oraz omówione sposoby na aktywność społeczną i zawodową osób starszych.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli uniwersytetów i akademii trzeciego wieku, jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej, instytucji oświaty, kultury i edukacji, rynku pracy, ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego, a także wszystkich zainteresowanych seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.