Dzisiaj warszawskie sądy obsługują seniorów poza kolejnością

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   14 listopada 2016 12:22


Dzisiaj warszawskie sądy obsługują seniorów poza kolejnością Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora w warszawskich sądach osoby w wieku 60+ są obsługiwane w poniedziałek (14 listopada) poza kolejnością. Ponadto mogą uzyskać darmowe porady prawne adwokatów, którzy włączyli się do akcji, a policja uczy, jak unikać oszustw "na wnuczka".

To pierwsza tego typu inicjatywa sędziów w Polsce, którą prowadzi Sąd Okręgowy w Warszawie - wraz z sądami rejonowymi i Sądem Okręgowym Warszawa-Praga - zorganizowana wspólnie z Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie i Komendą Stołeczną Policji.

Tego dnia osoby w wieku 60+ są - w dziesięciu sądach w stolicy oraz w sądach w Pruszkowie, Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim - obsługiwane, za okazaniem dokumentu tożsamości, poza kolejnością w biurach obsługi interesantów, biurach podawczych, punkcie informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego oraz kasach sądów. Dodatkowo - w siedzibie Sądu Okręgowego w Warszawie przy al. Solidarności 127 - mogą one korzystać z darmowych porad prawnych adwokatów.

- Chcieliśmy pokazać ludzką twarz wymiaru sprawiedliwości i sądu - powiedziała dziennikarzom prezes Sądu Okręgowego w Warszawie, Małgorzata Kluziak. - Seniorzy często mają problem w odnalezieniu się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości prawnej - dodała.

Podczas spotkania z grupą seniorów insp. Marcin Zimoń z KSP powiedział, że mówił im, jak uniknąć oszustw "na wnuczka", czy też "na policjanta". Dodał, że w tym roku doszło już w stolicy do 400 tego typu oszustw.

- Cieszymy się, że adwokatura została dostrzeżona jako niezbędny elementy wymiaru sprawiedliwości - mówiła mec. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska z okręgowej rady adwokackiej. Dodała, że porady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Sąd chce kontynuować takie inicjatywy w kolejnych latach.

W Ogólnopolski Dzień Seniora w całej Polsce odbywają się m.in. nieodpłatne badania lekarskie, różne wykłady i porady, a także występy artystyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR