Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych - w grudniu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   19 listopada 2018 10:13


Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych - w grudniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Twórcy po 60. roku życia pokażą swoje prace w ramach 9. edycji organizowanego w Poznaniu Festiwalu Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych "Wyścig Jaszczurów", który odbędzie się w grudniu. Do końca listopada organizatorzy czekają na zgłoszenia od seniorów - filmowców i fotografików.

W tym roku przegląd odbędzie się 6 grudnia w poznańskiej Scenie na Piętrze. Przygotowywane przez Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK wydarzenie jest, jak twierdzą organizatorzy, unikatowym festiwalem w skali kraju.

Głównym warunkiem stawianym twórcom jest ograniczenie wiekowe - artysta musi mieć przynajmniej 60 lat. Jeżeli dzieło przygotował zespół twórców, seniorem musi być przynajmniej jeden z nich.

- Podczas festiwalu seniorzy mogą spotkać się ze swoimi rówieśnikami mającymi podobne zainteresowania twórcze, a może tylko hobby. My im to ułatwiamy - dla nich stworzyliśmy to wydarzenie - powiedział prezes PTAAAK Krzysztof Wodniczak.

Od roku przyjmowane są produkcje zrealizowane za pomocą smartfona. Jak podkreślił Wodniczak, filmowanie za pomocą tego urządzenia jest dostępne dla niemal każdego użytkownika.

- Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej Osób Dojrzałych, to z pewnością nie jest impreza z pierwszych stron gazet. Nie znaczy to jednak, że nie spełnia oczekiwań seniorów - artystów, osób wrażliwych na otaczające nas zjawiska społeczne. Wypełnia w ten sposób niszę artystyczną i z pewnością jest potrzebny - stwierdził Wodniczak.

Według organizatorów przedsięwzięcia, "Wyścig Jaszczurów" to jedyna w Polsce impreza filmowa adresowana do osób posiadających "poważne doświadczenie życiowe". Została stworzona na przekór innym niezależnym przeglądom filmowym w Polsce, których organizatorzy zaczęli wprowadzać ograniczenia wiekowe dla twórców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR