Forum Rynku Seniora: resort pracy spodziewa się ok. 500 aplikacji do Senior-WIGOR
Autor: MK/Rynek Seniora   18 czerwca 2015 10:12

Czy uda nam się do końca roku utworzyć 100 dziennych domów pobytu w ramach programu Senior-WIGOR? Myślę, że tak. Na podstawie mojego rekonesansu mogę powiedzieć, że spodziewamy się aplikacji ze strony co najmniej 500 jednostek samorządowych - powiedziała podczas I Forum Rynku Seniora Zuzanna Grabusińska, z-ca dyrektora Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

- Swoje przekonanie o tym, że uda nam się otworzyć deklarowaną liczbę placówek w ramach Senior-WIGOR opieram, jak sądzę, na solidnych podstawach. Odwiedziłam wszystkie województwa i spotkałam się z przedstawicielami samorządów zainteresowanych staraniem się o środki - podkreśliła Grabusińska.

Przypomniała także, że polityka senioralna Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opiera się na Założeniach Długofalowej Polityki Senioralnej w Polsce na lata 2014-2020.  - W tej chwili realizujemy ją głównie z pomocą dwóch programów – Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 (ASOS) oraz programu Senior-WIGOR.

- Jako ministerstwo pracy chcielibyśmy, aby z większą dynamiką rozwijały się w Polsce zawody asystenckie, wynika to z potrzeb rynku pracy - zaznaczyła.  

I Forum Rynku Seniora, organizowane przez wydawcę i redakcje portali rynekseniora.pl, rynekzdrowia.pl oraz miesięcznika Rynek Zdrowia odbywa dziś (18 czerwca) w Warszawie. Około 300 osób uczestniczy w czterech sesjach tematycznych poświęconym wyzwaniom związanym ze starzejącym się społeczeństwem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.